Kastamonu - Cide -Cide Çok Programlı Lisesi

Cide Çok Programlı Lisesi Bugün ki Cide Orman İşletme Müdürlüğü yan tarafında bulunan ve daha önceleri kahvehane olarak kullanılan iki katlı taş bir binada Cide Orta Okulu olarak 1951 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.

Halen eğitim görülen Atatürk Caddesi üzerinde 113/B numarada bulunan şimdiki okul binası bu taş binaya ek olarak ilave inşa edilmiş, 1970 yılında da Cide Orta Okulu olarak eğitime başlamıştır .1973 yılına kadar Cide Orta Okulu olarak eğitimini sürdüren okulun bünyesinde lise açılmıştır. 1991 yılına kadar bu dallarda eğitimini sürdüren okulun bünyesinde 1991-1992 Eğitim ve Öğretim yılın da lise müdürlüğü vekaletinde Endüstri Meslek Lisesinin Elektrik bölümü açılarak öğrencileri hem üniversiteye hem de iş alanlarına hazırlamak amacı planlanmıştır.

1992-1993 Eğitim ve Öğretim yılında ise Ticaret Meslek Liselerinin Muhasebe bölümü de açılarak Cide Lisesi; Cide Çok Programlı Lisesine T.C:M.E.Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün 20.Ağustos 1992 tarih ve 383/9700 sayılı onayları ile dönüştürülmüştür.

1992 - 1993 Eğitim ve Öğretim yılından beri Cide Çok Programlı Lisesi adı altında eğitim ve öğretim sürdürülmektedir.


MİSYONUMUZ

Mesleki ağırlığı olan okulumuzun ülke ihtiyaçları doğrultusunda mesleki ara eleman yetiştirip, Lise bölümümüz ile Üniversiteye girme oranını arttırmak, Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda bilimsel ve çağdaş eğitim öğretim ile topluma ve ülkesine yararlı birer birey olarak yetişmelerini sağlamak.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1094
favori
like
share