Kayseri - Melikgazi - Kayseri Fen Lisesi

209.956 M2 lik eski Taksan arazisine Kayseri Valisi Sayın Yüksel ÇAVUŞOĞLU'nun büyük gayret ve çalışması ile açılmasına karar verildi. 24 Eylül 1984'de Cumhurbaşkanı Sayın Kenan EVREN, Milli Eğitim Bakanı Sayın M. Vehbi DİNÇERLER ve Kayseri Valisi Sayın Yüksel ÇAVUŞOĞLU' nun katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

3 Aralık 1986 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Kenan Evren 2 nci defa Okulumuzu ziyaret etmişlerdir.

1989 Yılında Kayseri’nin Büyükşehir statüsüne kavuşması ile şehir merkezi iki ilçeye ayrılmıştır. Fen Lisesi Melikgazi ilçesi sınırlarında kaldığı için Kayseri Melikgazi Fen Lisesi olarak anılmaya başlanmıştır.

Okulumuz, ana bina, kız ve erkek yurtları, misafirhane, personel ve öğrenci lokalleri ile yemekhanesi, kantin ve kooperatifi, kapalı spor salonu, 32 öğretmen lojmanı, lisan, bilgisayar, fizik, kimya, biyoloji laboratuarları ve internet salonuyla komple bir tesisdir.

Öğrencilerimiz yurt odalarında 2-4-6 kişi birlikte kalırlar. Her kattaki elektrikli termosifonlar ile 24 saat sıcak su vardır. Kız ve erkek yurtlarında televizyon izleme odaları mevcuttur.

Okulumuzun her yılki öğrenci kontenjanı bütün fen liselerinde olduğu gibi 96' dır. Sınıf mevcutları 24 kişiyi geçmez. Eğitimimiz Türkçe'dir.

VİZYONUMUZ: Zeka düzeyleri ile Fen ve Matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri, bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun metodlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, yeni teknolojileri kullanan, yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan, dünya ile yarışan bilim adamı, akademisyen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.


MİSYONUMUZ: Öğrencilerimizin;

Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarını problemlerin çözümünde bilimsel yöntemin kullanılma gerekliliğini kavramalarını, bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, liderlik özelliklerinin yanı sıra iş birliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.


FİZİKİ DURUM

Okul binamız 15 derslik, 5 laboratuar(fizik,kimya,biyoloji,bilgisayar,İngilizce) 1 sanal sınıf, 1 internet odası , 1 kütüphane, 1 rehberlik odası, 1 doktor odası,1 harita odası,1 satranç odası,1 sinevizyon odası,1 kantin,zümre odaları ve idare odalarından oluşmaktadır. Okul bahçemizde 2 basketbol sahası, 1 voleybol sahası, 1 futbol sahası mevcuttur. Okul Pansiyonumuz,çok amaçlı salonumuz ve okul kantinimizde okulumuz bahçesi içerisinde yer almaktadır.

Fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuarlarımız derslerin deneysel kapasitesini kaldırabilecek kapasitede olup araç-gereç ve malzeme eksiğimiz bulunmamaktadır.


Niğde-Adana Yolu 20. KM
Melikgazi
Kayseri
Türkiye
Posta Kodu

Telefon: 0352 696 71 87
Faks: Faks Numarası


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 760
favori
like
share