Kayseri - Felahiye - Felahiye Lisesi

Okulumuz 1959 yılında Felahiye Ortaokulu olarak eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Yeni binası yapılarak 1976 yılında Felahiye Lisesi olarak devam etmiş ve 1995 yılında okulumuz bünyesinde Muhasebe bölümü açılmış bu bölümün açılmasıyla ismi Felahiye Çok Programlı Lisesi olmuş, Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlanmıştır.
2004-2005 öğretim yılında Bilgisayar Bölümü açılmış olup Genel Lise ve Bilgisayar bölümü olmak üzere okulumuz eğitimine devam etmiştir.
2006-2007 öğretim yılından itibaren kademeli olarak Genel Liseye dönüştürülerek Orta Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlanmiştir.MİSYONUMUZ

Çağın gerekleri ile donanmış, özgür düşünen bireyleri yetiştiren uygun eğitim ortamları sağlamak için varız. Kendisi ve toplumla barışık, milli ve evrensel değerleri benimsemiş, bilgiyi üreten ve yöneten üstün yetenekli bireyler yetiştirmek için varız.


VİZYONUMUZ

Türkiye’de ve çağdaş ülkelerdeki eş değer kurumlarla yarışacak düzeye erişmiş kaliteli, seçkin bir kurum olmaktır. Özgün yaklaşim ve oluşumlarla yapılandırılan, takım çalısması anlayısıyla, hizmet verdiklerimizi mutlu ve tatmin edebilecek, her alanda yetiştirdiği başarılı bireyler dolayısı ile geçmiş başarılarından aldığımız güçle bizleri kendi alanımızda küresel kimlik kazandıracak bir kurum olmak.


Adres: Felahiye Lisesi İletişim Bilgileri

Telefon: 0352 7912011 - 7912355

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 957
favori
like
share