Isparta - Merkez - Isparta Gazi Lisesi

Mevcut binalarla 1985 � 1986 öğretim yılında Gazi Lisesi olarak eğitim öğretime başlamıştır. Ancak, bir kompleks dahilinde bulunan binaların eğitim ve öğretime katkısı daha eskilere dayanmaktadır.
Süleyman Demirel Üniversitesi sosyal tesisleri olarak şu anda hizmet vermekte olan bina �Kız İlköğretim Okulu� olarak 1968 yılında ihale edilmiş ve iki yılda bitirilmiştir. 1970�71 öğretim yılında şu anda Gazi Lisesinin bulunduğu bina Kız İlköğretim Okulunun yatakhanesi olarak hizmete sunulmuş. 1978 yılında Kız İlköğretim Okulu kapatılınca, bu bina Isparta Eğitim Enstitüsüne devredilmiştir.
1980-81 öğretim yılında Isparta Eğitim Enstitüsü kapatılınca bu binalar öğretmen yetiştirme kurs merkezi olarak hizmet vermiştir. Daha sonra MEB ile YÖK arasında yapılan protokolle dört laboratuar odası, lojman ve Gazi Lisesinin bulunduğu binalar dışındaki yapılar Meslek Yüksek Okuluna devredilmiştir. Halen ek bina olarak kullanılmakta olan bölüm, yoğun görüşmelerle 1999 yılında Gazi Lisesine tahsis edilmiştir. Ek bina ve ana bina dışında yer alan binalardan biri Anaokulu diğeri SDÜ sosyal tesisi olarak hizmet vermektedir.
Kapalı Spor salonu yanına 2002-2003 öğretim yılında üstün nitelikli suni çim saha kazandırılmıştır. Daha sonra Tenis kortu, açık basketbol sahası spor kompleksine dahil edilmiştir.
1995 yılından itibaren Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü de açıldı.
2000 yılında bilgisayar labarotuvarı kuruldu, 2004 yılında MGEP pilot okulu oldu ve 2005 yılında bilgisayar teknoloji sınıfı kuruldu.
2008 yılında okula güvenlik kamera sistemi kuruldu

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 508
favori
like
share