Sütçüler Çok Programli Lisesi

1954-1955 Eğitim-Öğretim yılında Sütçüler Orta Okulu olarak hizmete girmiştir. 1975-1976 yılında orta okula lise kısmı ilave edilmiştir. Lise kısmı ilk mezunlarını 1977-1978 öğretim yılında vermiştir.2003-2004 öğretim yılında Lise, İmam Hatip Lisesi ile birleştirilerek Sütçüler Çok Programlı Lisesi'ne dönüştürülmüştür. 2003 yılında Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlanmış ve ek olarak Muhasebe Finansman Alanı açılmıştır. 2006-2007 eğitim-öğretim yılıdan itibaren Bilişim Teknolojileri Alanı (Teknik Servis Dalı) açılmıştır.

Hedefimiz , verilen eğitimi ve yetiştirilen kalifiye elemanların niteliğini artırmaktır. Bu hedefe ulaşmada bizlere düşen iş katılımcı eğitim ve okul olarak biz anlayışını taşımaktır. Okulumuzun amacı bölgesel düzeyde eğitim ihtiyaçlarını belirlemek, ihtiyaçları karşılayacak program geliştirmek, bilgisayar destekli öğretim, bireysel öğretim gibi çağdaş eğitim teknolojilerini öğretime uygulamak, öğretim kaynaklarını hazırlamak (görsel yazılı v.b), öğrencileri, iş hayatında teknolojiyi tanıtacak ve teknolojiyi üretecek şekilde yetiştirmek, girişimci kendi işini kurabilen bireyler yetiştirmek, Sanayi için kalifiye eleman yetiştirmek. Branşlarında yüksek öğretime gitmelerini sağlamaktır.

21. yüzyılda mesleki eğitimdeki gelişmelerin önünde model ve lider okul olmak ve sektörün ihtiyacına yönelik iş imkânı olan alanlarda öğrencilerimizi yetiştirmek, mezun olduklarında sektörde hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için tüm personelimizle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. SÜTÇÜLER ÇOK PROGRAMLI LİSE BÖLÜM VE ALANLARI Okulumuzda bulunan bölüm ve alanlar aşağıda listelenmiştir. Bölge ihtiyaçları, sektör temsilcileri, öğrenci istekleri ve alan/dal öğretmenlerinin görüşleri dikkate alınarak dal açma-kapama işlemleri her yıl belirlenen takvim doğrultusunda yapılmaktadır.TEL: 0246 3512029
FAX: 02463512060
Posta Adresi : Sütçüler Çok Programlı Lise 32950 Sütçüler /ISPARTA

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1601
favori
like
share