Van - Muradiye - Muradiye Çok Programlı Lisesi

Okulumuz, Van ili Muradiye ilçesi Yenişehir Mahallesi'nde, Belediye İmar Planı üzerinde pafta no : 50 � 50, ada no : 51, parsel no : 440 ile sınırları belirlenen 15.199 metre karelik bir alanda, iki ayrı blok halinde; 21 derslik, 3 laboratuar, 1 çok amaçlı salon , 2 atölye, 1 kütüphane ve 5 idari çalışma odası ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Çok programlı lise statüsünde bulunan okulumuzda, genel lise, Elektrik-Elektronik teknolojisi Alanı ve Çocuk Gelişimi Eğitimi ve Alanı bulunmaktadır. Okulumuz tam gün - tam yıl uygulamasına tabii olup pansiyonludur. Pansiyonlarımızda 180 erkek 90 kız toplam 270 öğrenci barınmaktadır.

Elektrik Bölümü'ne ait meslek derslerinden bazıları blok işlenmektedir. Okulumuzda halen 1'i müdür,1'i müdür başyardımcısı, 4'ü müdür yardımcısı ve 1'i bölüm şefi olmak üzere toplam 32 öğretmen, 3 memur , 3 hizmetli görev yapmaktadır. Okulumuz, ilçe merkezinin tek orta dereceli okulu olmasından dolayı merkez ve köylerin ortaöğretim ihtiyacını karşılamaktadır. Özellikle köylerden gelen öğrencilerin barınma sorunları, okulumuza ait yurtlar tarafından karşılanmaktadır.

Okulumuzda verilen eğitim- öğretim seviyesine paralel olarak, son yıllarda üniversite ve DPY sınavlarındaki başarı oranı hızla artmaktadır. Halen ücretsiz olarak hafta sonları üniversiteye hazırlık ve derslere yönelik hazırlayıcı kurslar verilmektedir. Ayrıca son sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavları, dershanelerle işbirliğine gidilerek her ay periyodik olarak yapılmaktadır.

MİSYONUMUZ
OKULUMUZU TERCİH EDEN İDEALİST GENÇ DİMAĞLARA ÖZGÜVEN VE SORUMLULUK DUYGUSUNU AŞILAYARAK, ÇEŞİTLİ YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARINA YÖNLENDİRİP; BAŞARILI, TOPLUMA FAYDALI, GELECEĞİN AYDIN TOPLUMUNUN OLUŞMASINA KATKIDA BULUNACAK KİŞİLER YETİŞTİRMEKTİR. MURADİYE ÇOK PROGRAMLI LİSESİ

VİZYONUMUZ
TÜRK MİLLİ EĞİTİMİNİN AMAÇLARI VE HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA; TOPLUMA ÖRNEK OLABİLECEK İDEAL İNSANLARI YETİŞTİRMEK VE GELİŞEN DÜNYA İÇERİSİNDE, GELECEĞİN AYDIN TOPLUMUNA ETKİLİ VE NİTELİKLİ ELEMAN KAZANDIRMAKTIR. MURADİYE ÇOK PROGRAMLI LİSESİ


# Adres: Yenişehir Mahallesi 65500 Muradiye/VAN

# Telefon : 0432 451 33 14

# Fax : 0432 451 20 13

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3127
favori
like
share