MaLatya Kubilay Lisesi - MaLatya Kubilay Lisesi Tanıtımı

--VİZYONUMUZ--

Vizyon; ne olmak istediğindir.

Vizyon; İdeallerimiz, hatta ulaşacağımızı asla düşünmediğimiz hayallerimizdir.

Vizyon; yönümüzü belirler, hedeflerimizden saptığımızda bize yol gösterir.

İSTİYORUZ Kİ...

İstiyoruz ki...
Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.

İstiyoruz ki...
Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.

İstiyoruz ki...
Okulumuzda, hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.

İstiyoruz ki...
Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

İstiyoruz ki...
Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

--MİSYONUMUZ--

KUBİLAY LİSESİ OLARAK, SEVGİYİ PAYLAŞMAK, EĞİTİMDE SEVGİYİ TEMEL ALMAK; MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, ÇEVREYE VE İNSANA SAYGILI, DAHA SOSYAL VE İLERİDE KENDİSİNİ DAHA İYİ İFADE EDEBİLEN, İLERİYİ DAHA PARLAK GÖREBİLEN, HEDEFLERİ SÜREKLİ BÜYÜTEN, İMKANLARI ARTTIRARAK MEVCUT POTANSİYELİNİ DEWĞERLENDİREN, MİLLİ BENLİK VE KİMLİĞİNİ BENİMSEMİŞ EVRENSEL DÜŞÜNEN NESİLLER YETİŞTİREREK, SAĞLIKLI BEYİNLERE BİLGİYİ DEĞİL BİLGİYE ULAŞMAYI ÖĞRETMEK, AKLA ve BİLİME DAYALI DEMOKRATİK BİR DÜŞÜNCE YAPISI KAZANDIRMAK VE ULAŞABİLECEĞİMİZ EN YÜKSEK SEVİYEYE ULAŞMAK İÇİN VARIZ.

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Kubilay Lisesi, ismini aldığı asıl mesleği öğretmen olan ve asteğmen olarak görevini yaparken 23 Aralık 1930’da şehit edilen Mustafa Fehmi KUBİLAY’ ın ölümünün 35. yılı anma günü olan 23 Aralık 1965’te Malatya Kubilay Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. 1980-1981 Öğretim yılında okulun bünyesinde lise kısmı açılmıştır. Kubilay Lisesi Malatya’nın Çarmuzu semtinde olup Turgut Temelli Caddesi üzerinde bulunmakta ve halen lise olarak hizmet vermektedir.

Sosyal Kulüpler

* BİLİM-FEN ve TEKNOLOJİ KULÜBÜ BİLİNÇLİ TÜKETİCİ KULÜBÜ
* ÇEVRE KORUMA KULÜBÜ
* ÇOCUK HAKLARI KULÜBÜ
* DEMOKRASİ ve İNSAN HAKLARI KULÜBÜ
* ENGELLİLERLE DAYANIŞMA KULÜBÜ
* FELSEFE KULÜBÜ FOLKLOR KULÜBÜ
* FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ
* GEZİ TANITMA ve TURİZM KULÜBÜ
* HAYVANLARI KORUMA KULÜBÜ
* İZCİLİK
* İZCİNİN EL KİTABI
* KIZILAY KULÜBÜ
* KÜLTÜR EDEBİYAT KULÜBÜ
* KÜLTÜR ve TABİAT VARLIKLARINI KORUMA KULÜBÜ
* KÜTÜPHANECİLİK KULÜBÜ
* MESLEK TANITMA KULÜBÜ
* MÜZİK KULÜBÜ
* OKUL MÜZESİ KULÜBÜ
* RESİM KULÜBÜ
* SAĞLIK TEMİZLİK ve BESLENME KULÜBÜ
* SATRANÇ KULÜBÜ
* SİVİL SAVUNMA KULÜBÜ
* SOSYAL DAYANIŞMA ve YARDIM KULÜBÜ
* SPOR KULÜBÜ
* TİYATRO KULÜBÜ
* TRAFİK GÜVENLİĞİ ve İLKYARDIM KULÜBÜ
* YAYIN İLETİŞİM KULÜBÜ
* YEŞİLAY KULÜBÜ
* YEŞİLİ KORUMA KULÜBÜ

PERSONEL – ÖĞRENCİ DURUMU

1- Personel Durumu:Okulumuz bir okul müdürü, bir müdür başyardımcısı, üç müdür yardımcısı, kırk beş öğretmen, bir teknisyen, bir memur, bir kaloriferci, bir gece bekçisi, üç hizmetli olmak üzere toplam elli dokuz personelle eğitim hizmetini sürdürmektedir.
2- Öğrenci Durumu:Okulumuzda; 182 kız, 188 erkek toplam 370 9. sınıf öğrencisi223 kız, 272 erkek toplam 495 10. sınıf öğrencisi212 kız, 250 erkek toplam 462 11. sınıf öğrencisi
617 kız, 710 erkek olmak üzere genel toplamda 1327 öğrenci eğitim görmektedir.

BİNA DURUMU
8344 metre karelik bir alan üzerine kurulmuş olan 790 m² okul binası;16 derslik, 1 müdür odası, 2 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası, 1 öğretmenler odası, 1 öğretmen çalışma odası, 1 kütüphane, 1 arşiv, 1 rehberlik odası, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 kimya –biyoloji laboratuarı, 1 fizik laboratuarı, 1 toplam kalite toplantı odası, 2 kız öğrenci WC, 2 erkek öğrenci WC, 1 bayan personel WC, 1 bay personel WC, 1 beden eğitimi erkek soyunma odası ve kantinden oluşmaktadır.Okulumuz kaloriferle ısınmaktadır. 2002 ve 2005 yıllarında onarım görmüştür.Okul binası mevcut koşullarda yeterli değildir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 851
favori
like
share