Orgeneral Eşref Bitlis Lisesi - Malatya Orgeneral Eşref Bitlis Lisesi OKULUMUZ 1976 YILINDA ŞİMDİKİ KARAKAVAK MAHALLESİNDE ÜÇ ODALI BİR KÖY EVİNDE EĞİTİM VE ÖĞRETİME BAŞLAMIŞTIR. 1987YILIN- DA YAPIMI TAMAMLANAN ŞİMDİKİ BİNASINDA İSE 1987-1988 ÖĞRETİM YILINDA TAŞINMIŞTIR. 1989 - 1990 ÖĞRETİM YILINDA OKULUMUZDA LİSE AÇILARAK ORTAOKUL BÜNYESİNE ALINMIŞTIR. OKULUMUZUN “KARAKAVAK LİSESİ “ OLAN İSMİ MALATYA İL İDARE KURULUNUN AL- DIĞI KARAR GEREĞİNCE 1993 - 1994 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDAN İTİ- BAREN “ORGENERAL EŞREF BİTLİS LİSESİ “ OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞ- TİR.

VİZYONUMUZ

TÜRK MİLLETİNİN MİLLİ, MANEVİ, AHLAKİ, İNSANİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİNİ BENİMSEYEN, BİLİMSEL DEĞERLERLE, MİLLİ DEĞERLERİ BİRLEŞTİREBİLEN, GEÇMİŞİNİ TANIYARAK, GELECEĞE YÖN VEREBİLEN KENDİNE VE YAŞADIĞI TOPLUMA GÜVENEN, ÖN YARGILARDAN ARINMIŞ HAYATA NET BAKABİLEN, HEDEFLERİ BELLİ, KAZANMA ARZUSUNU CANLI TUTAN, KABİLİYETLERİNİ GELİŞTİRMEYE İSTEKLİ, DÜRÜST, AKILCI, İLERİ GÖRÜŞLÜ, BİREYLER YETİŞTİRMEKTİR.

MİSYONUMUZ

PROBLEM ÜRETEN DEĞİL, PROBLEMİN KAYNAKLARINI ARAŞTIRIP ÇÖZEBİLEN, ÇEVRESİNDE EN İYİ EĞİTİM İMKANLARINA SAHİP, BEĞENİ- LEN VE TERCİH EDİLEN, EĞİTİMİYLE SEVGİ VE SAYGIYI, ÖĞRETİMİYLE- DE BİLGİYİ YAKALAYAN, MEZUN OLUNDUĞUNDA, ÖZLEM VE GURUR DUYULAN BİR OKUL OLMAK.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1744
favori
like
share