20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Lisesi - Malatya 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Lisesi 8. Cumhurbaşkanımız, Malatyalı hemşehrimiz merhum Turgut ÖZAL rahmeti rahmana kavuştuktan sonra adının yaşatılması için eğitim kurumu yapılmasına karar verildi.
Merkezi Ankara'da bulunan 20 Mayıs Eğitim, Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı tarafından bu eğitim kurumunun Malatya'da yapılması kararlaştırıldı.
Vakfın kurucular kurulu başkanı Başbakan Sn: A. Mesut Yılmaz tarafından 4 Eylül 1998-31 Ağustos 1999 tarihinde hızlı ve güvenilir bir çalışma ile 13 Eylül 1999 tarihinde eğitim ve öğretim yılına hazırlandı
20 Mayıs eğitim, kültür ve sosyal dayanışma vakfı genel başkanı AVNİ AKYOL ile Malatya valisi ATİLLA VURAL arasında imzalanan protokol gereğince inşa edilmiştir.

Temeli vakfın kurucular kurulu başkanı başbakan A. Mesut YILMAZ tarafından atılmıştır.
Okul 31 Ağustos 1999 tarihinde tamamlanmış 13 Eylül 1999 tarihinde öğretime 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Lisesi adı ile başlamıştır.
26 DERSLİKTEN OLUŞAN LİSEMİZİN FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ LABORATUVARLARI, BİLGİ VE TEKNOLOJİ SINIFI
ZENGİN BİR KÜTÜPHANESİ OLUP, ZEMİNLE BİRLİKTE 3 KATLIDIR. SPOR SALONU VE ÇOK AMAÇLI KONFERANS SALONU OKULUN HER TÜRLÜ EĞİTSEL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİNE YANIT VERECEK NİTELİKTEDİR.

VİZYONUMUZ;

* Daha yaşanabilir bir çevre için çalışan,
* Dürüst,
* Kendisiyle ve çevresiyle barışık,
* Saygın,
* İnançlı,
* Hedeflerini bilen,
* Başkalarının hak ve özgürlüklerine saygılı,
* Hür düşünebilen bireyler yetiştirmektir

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1339
favori
like
share