Kepçe Kulak Estetiği Kimlere Yapılır ?


Çocuklar çok acımasız Özellikle ilk okul ve anaokulu sınıflarında bulunan çocuklar farklı olan bir görüntüyüciddi bir şekilde yadırgıyolar ve birbirlerine alay konusu yapıyorlar kulak farklılığı söz konusu olduğunda gözlük taktığında yada işitmeyle ilgili bir cisim kullanıldığında hemen ona bir isim takmayı çok seviyorlar.

İşte dört göz diyorlar yada kepçe kulak diyorlar . O yüzden kulak ameliyatlarını genellikle ilk okula başlama periyodundan önce başlamak lazım ama şuda unutulmamalıdır ki insan vücudu 5 yaşında kulak gelişiminin %90 nı tamamlanmış oluyor. Bu yüzdende 5 yaşından sonra ve 7 yaşından önce bu ameliyatı tavsiye ediyoruz.

Bu yaşlardaki çocukların diğer arkadaşlarından alay görmemesi ve daha sonrası için engel teşkil erdecek bazı sorunları aşabilmesi için bu ameliyatı bu yüzden 5 yaşından sonra ve 7 yaşından önce yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Herkes Karın Germe Estetiği Ameliyatı Yaptırabilirmi?

Herkes karın germe estetiği ameliyatı yaptıra bilir mi hayır yaptıramaz. Karın germe estetiği niçin yapılır bu çok önemli karın germe estetiği yapılabilmesi için bir kişinin karnında sarkma olması gevşeme olması gerekir veya karnın alt kısmında deforme olması gerekir.

Bunun en büyük sebebi aşırı kilo alıp vermeler gebelikler ve çatlaklardır. Bütün bunların olabilmesi için kişinin kısa süre içinde çok hızlı kilo almasıyla uzun zamandır süreğen bir yapısı olması gerekir bununla beraber doğumlar kadınlarda özellikle alt kısmında ciddi anlamda çatlaklar ve gevşeme oluşur. Eğer böyle bir problem varsa sporla , egzersizle diyetle bu karnı toparlayamayacağı kesindir böyle problemleri olan hastaların mutlaka bir plastik cerraha bir estetik cerraha giderek karın germe estetiği olabilirler.

Liposuction Sonrası İz Veya Deformasyon Olurmu?

Liposuction sonrası iz olmaz. Çünkü çok küçük deliklerden giriyoruz 3-4 mm lik kanülün girebileceği deliklerden giriyoruz. O yüzdende o girdiğiniz deliklere küçük bir delik koyuyorsunuz aradan zaman geçtiğinde izler belli belirsiz hale geliyor. Dikişlerimiz çok küçük o yüzden izli bir ameliyat olarak kabul etmiyoruz..

Deformasyona gelince , olabilir ama bunu yapmamak için estetik cerrahın çok titiz çok düzenli çalışması gerekir. Çok düzdün çalışması gerekir. ve çok sık liposuction yapması gerekir. Uygulamaları çok sık yapıyorsanız çok titiz çalışıyorsanız iyi bir teknik kullanıyorsanız hastanızda deformasyonlarla karşılaşmazsınız. Hasta memnuniyeti en üst seviyede olacaktır

Hangi Durumda Göğüs Estetiği olmalıyız?

Memenin estetik operasyona gereksinimini genellikle hastanın kendisi saptar. Yani buna karar verecek kişi sizsiniz. Bu genellikle dört temel sebebe dayanır. Birinci sebep meme gelişiminin yetersizliğine bağlı normalden küçük olan memelerin büyütülmesidir. Bu durum bazen de doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeden sonra göğüslerin küçülmesi sonucu da ortaya çıkabilir.

İkinci neden ise normalden daha büyük olan memelerin hastada birtakım rahatsızlıklar oluşturması sonucu meme küçültme isteğidir. Üçüncüsü yine doğum sonrası ya da aşırı kilo verme sonucunda göğüslerin sarkması ve bunun için yapılan göğüs dikleştirme ameliyatıdır. Dördüncüsü ise meme kanseri nedeniyle göğsü alınan hastalarda yapılan meme rekonstrüksüyonlarıdır.

Estetik merkezimizde Ne zaman estetik olmalı estetik operasyonu öncesi dünya standartlarında maksimum hijyen ve hastane ortamında estetik operasyonu öncesinde ve sonrasında güler yüzlü bakım alacaksınız.

Vajina Estetiği Sonrası Tekrar Doğum Yapılabilirmi ?

Vajina estetiği sonrasında tekrar doğum yapılması tabikide mümkün.Hamile kalmalarında cinsel ilişkiye girmelerinde herhangi bir sakınca yoktur.Bazen doğum yapmamış bekarhastalarda vajina estetiği olmak isteyebiliyorlar.

Vajina estetiği geçirmiş bir hastatekrar doğum yaptığında elbette vajinasında bir takım genişleme olacaktır.Tercihen bu estetik ameliyatları hasta bir daha doğum yapmayı düşünmwğini söyledikten sonradoğum sonrası yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Ama bazende çok aşırıya gitmiş küçük vajen dudaklarınıameliyat etmek için doğum sonrasını beklemeye gerek yoktur. Çünkü hastanın günlük yaşantılarıpisikolojileride bozulabilmektedir.İç çamaşırı giymekte bir takım problem olmaktadır.

Herkes Karın Germe Estetiği Ameliyatı Yaptırabilirmi?

Herkes karın germe estetiği ameliyatı yaptıra bilir mi hayır yaptıramaz. Karın germe estetiği niçin yapılır bu çok önemli karın germe estetiği yapılabilmesi için bir kişinin karnında sarkma olması gevşeme olması gerekir veya karnın alt kısmında deforme olması gerekir.

Bunun en büyük sebebi aşırı kilo alıp vermeler gebelikler ve çatlaklardır. Bütün bunların olabilmesi için kişinin kısa süre içinde çok hızlı kilo almasıyla uzun zamandır süreğen bir yapısı olması gerekir.

Bununla beraber doğumlar kadınlarda özellikle alt kısmında ciddi anlamda çatlaklar ve gevşeme oluşur. Eğer böyle bir problem varsa sporla , egzersizle diyetle bu karnı toparlayamayacağı kesindir böyle problemleri olan hastaların mutlaka bir plastik cerraha bir estetik cerraha giderek karın germe estetiği olabilirler.

Hastalar cinsel ilişkiye girmekten kaçınırlar ve buda kendilerine sıkıntı yaratmaktadır.vajina daraltma estetiği geçiren bir hastanın tekrar doğum yapmasını engelleyen birestetik opewrasyon değildir. Vajina daraltma estetiği hastaların doğum yapmadan önceki hallerine döndürenbir estetik uygulamadır.

Hasta doğum öncesi duruma gelmesi hasta için her hangi bir şekilde dezavantajteşkil etmemektedir.Küçük dudaklarla yapılan estetik ameliyatların doğum sonrası tekrarlaması yadariski her zaman bulunmamaktadır.

Liposuction Bir Zayıflama Yöntemimidir?

Liposuction Bir Zayıflama Yöntemimi değildir. Liposuction vücut şekillendirme body countring dediğimiz vücudu daha estetik daha güzel gösterme yöntemidir. Tabi ki aldığımız yağlarla beraber kişide belli bir oranda kilo kaybı olmaktadır.

Ben aslında şöyle tabir ediyorum mesela karın ve bel bölgesinden yağ aldığınız bir kişi işlem sonrası diyelim ki üç – beş kilo verdiğini düşünelim fakat bu kişinin vücudundaki değişim o kişi eğer bu işlemi yaptırmasaydı 20- 30 kilo vermesiyle oluşa bilecek bir görüntüdür.

Beldeki incelme karındaki incelme aynı kişi 5 kilo verdi diyelim bu görüntüye geldi oysaki bu kişi liposuction yaptırmasaydı 20- 30 kilo vermesiyle bu görüntüye ulaşabilirdi. Yani liposuctionda ki asıl amaç vücudu şekillendirmek tabi ki buna seconder olarak ikincil olarak ta kilo kaybı olmakta eğer hastalarımız ameliyat sonrası bizim onlara önerdiğimiz özel diyet programlarını uygularlarsa bu işlemden hem kilo kaybıyla hem de vücutları şekillenmiş olarak çok daha iyi sonuç alabilirler.

Liposuction Riskli Bir Estetik Ameliyatmıdır?
Liposuction eğer ki tecrübeli ellerde yapılıyorsa güvenli bir ameliyattır. Riskli bir ameliyat değildir.

Tabi bunun için ameliyatı yapan ekip tecrübeli olmalı ve hastanın sınırlarını zorlamadan yapılırsa herhangi bir problemle karşılaşılmazAmeliyat öncesi ve sonrası önlemlerinizi aldığınız takdirde.

Estetik ameliyat riskleri nelerdir?

Estetik operasyonlarda amaç, kişiye rahatsızlık veren etkenlerden uzaklaştırıp daha mutlu hale getirebilmektir. Ancak her ameliyat gibi estetik operasyonlarında bir riski vardır ki bu operasyonlar da amaç daha güzele ulaşmak olduğu için de estetik operasyon risklerini en aza indirmek hedeftir.

İlk riski hastaya verilecek anestezi türü belirler. Bu amaçla, öncelikle hastamızın genel durumu incelenerek ardından verilecek anestezi türü belirlenmiş olarak yapılacak özel testlerle bu riskler en aza indirilmiş olur. Estetik ameliyatın kendisinde ve sonrasında oluşabilecek bazı risklerde cerrahiye bağlı ve iyileşme sürecine bağlı olarak değişebilmektedir.

Yapılacak cerrahi işlemin türü, yaklaşık süresi, iyileşme süreci ve riskler ameliyat öncesi ayrıntılı olarak hastaya ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.

Estetik Ameliyatlar Ağrılımıdır?

Estetik operasyonda yapılacak anestezi türüne göre, hasta da işlem sırasında hiç ağrı olmaz. Estetik operasyonun türüne bağlı olarak ve kişinin ağrıyı algılamasına göre operasyon sonrası ağrı duygusu kişiden kişiye değişir. Ancak günümüzde hedef hastalarımıza en konforlu hizmeti sunmak olduğu için, gelişmiş cerrahi yöntem ve aletler, ameliyat sonrası da verilen ilaçlarla ağrı en aza indirilmiş olur.

Estetik ameliyat İzi Kalır mı?

Cerrahi olarak yapılan her işlemde mutlaka iz vardır. Estetik cerrahide de hedef bu izi en az a indirmek ve saklamaktır. Günümüzde gelişen cerrahi yöntemler ve kullanılan malzemeler izi en aza indirgemektedir.

Benleri Aldırmak Kanser Yapar mı?

Benler iyi huylu ve kötü huylu olarak ikiye ayrılabilir. Uzman hekimin muayenesi ve kişinin verdiği bilgilerle iyi huylu olarak düşünülen benler belirli aralıklarla takip edilir. Şüpheli olarak düşünülen ya da kötü huylu olduğu bilinen benlerin hemen cerrahi olarak çıkartılması ve patoloji tahlillerinin yapılması kişiyi sonradan oluşacak problemlerden korur.

Yeni Olmuş Yara, Yanık, Dövme vb. İzler Hemen Müdahale Edilmeli mi?

Bazı izler vardır ki, olgunlaşmasını beklemeden müdahale edilerek tedavi edilmeye başlanırken, eskiden oluşmuş olan izlerde de tedavi türü değişerek iz daha belirsiz hale getirilmeye çalışılır. Ancak bazı izler vardır ki onlara hiç dokunmamak daha olabilir, bu da uzman hekimin muayenesi ile kesinleşir. Dövmenin yok edilmesinde çeşitli yöntemler vardır ki, uygun hastada en iyi yöntem ise uygun lazerle istenildiğinde silmektir.

Hipertansiyon, Şeker, Kalp Hastalıkları Estetik Operasyona Engel mi?

Bu tür hayatı riskleri olan hastalıklarda estetik operasyonlar, ancak hastalık kontrol altında olursa ve ameliyat sırasında-sonrasında yeterli teknik donanım ve tecrübeli ekip varsa yapılmalıdır.

Estetik Ameliyatlar Her Yerde Yapılabilir mi?

Estetik operasyonlar sağlık bakanlığının onay vermiş olduğu merkez ve hastanelerde ve estetik plastik cerrahi uzmanı olarak eğitim almış sağlık bakanlığı tarafından diploması onaylanmış hekimler tarafından yapılmalıdır.

Estetik Erkekliğe Sığarmı?

Estetik ve erkeklik (Estetik yaptırmak erkekliğe sığar mı?)

Henüz erkekliğin kesin bir tanımı olmamasına rağmen hepimizin ağzında olan;”bu yaptığın erkekliğe sığar mı? Bu delikanlılığı bozar!…vb” yakıştırmalarla erkekler yada erkeklik sürekli sınırlandırılıyor.

İnsanlığın ilk varoluşundan bu yana üzerine bir çok görev yüklenen erkekler bunun dışında bir sürü sosyal ve duygusal şartlarla yaşıyorlar.

Erkekler ağlamaz,erkekler korkmaz,erkek dediğin evine ekmek getirir,kaçmak erkekliğe sığar mı?…bu katı kurallara milyonlarca örnek verebiliriz.

Elbette ki sığar! Estetik cerrahi her ne kadar hep bayanlara hizmet veriyormuş gibi bilinse de estetik cerrahi erkeklere de hiçte küçümsenmeyecek kadar hizmet veriyor.Ünlü estetik cerrah Op.Dr.Fatih Dağdelen “estetik yaptırmak isteyen erkek hastalarımız çok oluyor.

Hatta bazen bayan hastalarımızın sayısının üstüne bile çıkabiliyoruz. Estetik ameliyat herkese sunulmuş bir kolaylık ve rahatlık.Burada erkek-kadın diye bir ayrım yapmamız çok yanlış olur” diyor.

Üstelik hepimizin bildiği gibi erkekler kadınlardan daha da dayanıklı değilmiş. O kadar şartlamışız ki kendimizi ;erkeklerin canı acımaz,erkekler ağrı duymaz diye. Erkeklerinde canı acıyabilir hem de kadınlardan birazcık daha fazla bile olabilir.

Kadınların daha cesaretli olduğunu söyleyen Op.Dr.Fatih Dağdelen “Erkekler çoğu zaman şikayet etmeseler de kadınlardan daha hassaslar acıya karşı.Ama erkek olmaları onları hassasiyetlerini saklamaları konusunda yardımcı oluyor,ben yıllarca bu işi yaptığım için erkekte olsa anlıyorum hassasiyetlerini ama bayanlar daha dayanıklı ve cesaretli.

Bayanlar eğer istiyorlarsa mutlaka isteklerini gerçeğe dönüştürebiliyorlar. Ama erkekler biraz daha temkinli.Toplumun göstereceği tepkiye yada estetik operasyondan sonra meydana gelen değişikliğe biraz temkinli yaklaşıyorlar.” diye devam ediyor.

Yıllar geçtikce bayanlar için düşünülen estetik merkezleri artık erkek müşterileri de ağarlıyor. Metroseksüel diye tanımlanan bakımlı erkekler; güzellik salonlarına,kuaförlere(artık hemen hemen her kuaförde erkek bölümü de var),bakım ürünü satılan merkezlere rahatlıkla gidebiliyorlar.

Bu zaten olması gereken bir davranış Çünkü erkeklerinde kendine bakmaya, özen göstermeye ve kendine olan güvenlerini hissetmek için daha iyi görünmeye hakkı var.Üstelik yıllardır tartışılan” erkekle kadın eşittir” konusuna yakışır bir durum erkeklerin de kendilerine bakmaları.

Erkeklerin en çok hangi estetik ameliyatları olduğunu Op.Dr.Fatih Dağdelen’ e sorduk. İşte erkeklere yapılan estetikler:
Burun Ameliyatı
Jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi)
Genellikle Bel ve Karın Bölgesi İçin:Liposuction(yağ alma)
Saç ekimi
Göz Kapağı
Yüz Germe
Kepçe Kulak
Alın Germe
Ben Aldırma
Botox ve Dolgu
Yüz Bölgesi İçin:Yağ enjeksiyonu
Karın Germe
Sonuç ortada birçok erkek artık erkekliğin sınırlarını genişletmeye kararlı.

Erkeklerinde kendileri için estetik cerrahiye başvurmaları kaçınılmaz bir durum.İnsanlar için çok geniş fırsatlar yaratan estetik cerrahi kim bilir ne kadar doğru bilinen yanlışları değiştirmeye devam edecek.

Sonuç olarak sınırları olmasada bir gerçek daha sığdırmış olduk erkekliğe: ESTETİK, ERKEKLİĞE SIĞAR!…

Estetik merkezimizde Estetik ve erkeklik estetik operasyonu öncesi dünya standartlarında maksimum hijyen ve hastane ortamında güler yüzlü bakım alacaksınız. Estetik ve erkeklik estetik ameliyatı fiyatları hakkında bilgi için bizimle her zaman iletişim kurabilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 951
favori
like
share