Kızılcahamam Kültür Sanat Etkinliği

Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Kızılcahamam'ı Türkiye'nin en büyük termal ilçesi, kongre merkezi ve jeoparkı yapmaya kararlı olduklarını söyledi.

''Kızılcahamam Kültür-Sanat ve Su Festivali'', Belediye Başkanı Coşkun Ünal ve protokol üyelerinin, Atatürk Parkındaki Atatürk Anıtına çelenk koyarak, İstiklal Marşı'nı okumasıyla başladı.

Belediye Başkanı Coşkun Ünal, festivalin açılışında, Kızılcahamam'ın termal suyu, tarihi, kültürü ve doğasıyla farklı bir ilçe olduğunu söyledi.

Türkiye'de bu kadar farklı özelliği bir arada taşıyan tek yer olduklarını belirten Ünal, ''Biz değişim başlıyor sloganıyla yola çıktık. Amacımız ilçemizi Türkiye'nin en büyük termal ilçesi, kongre merkezi ve jeoparkı yapmaktır. Bu konuda söz verdik ve kararlıyız. Bunun için gecemizi gündüzümüze katıp çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Halkımız bize inandıkça ve destekledikçe ilçemiz hak ettiği yere gelecektir.''

Konuşmaların ardından Başkan Ünal ve beraberindekiler, Soğuk Su Milli Parkı'nda açılan stantları gezip, Dr. Derviş Özer ve heykel sanatçılarının katılımıyla yapılan ağaçtan heykellerin oluşumunu izledi. Özbek çadırında yöresel yemeklerinden tadan Başkan Ünal, daha sonra Gaziler Vakfı'nın yaptığı ''Çanakkale Heykel Sergisi''ne uğradı.Festivale, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 342
favori
like
share