Şanlıurfa Esentepe İmkb Lisesi - Şanlıurfada Bulunan Liseler


Okulumuz 2005-2006 yılında hizmete girmiştir.Okulun toplam arsası 9.600 metre karedir.Binanın oturduğu alan 1300 metre kare dir.24derslik ve bunun yanında Fizik ,kimya ,biyoloji laboratuarları mevcuttur.
Okulumuzda kütüphane ve mevcut olup kendi imkanlarında 80 kişilik okuma gözleri ve kitaplıklar yaptırılmıştır her gecen gün kitap sayısı arttırılmaktadır .Ayrıca resim,müzik tarih,coğrafya ve İngilizce dersliklerinde ayrı olarak dizayn edilmiş ve faal bilgi teknoloji sınıfında 15+1 bilgisayar öğrencilerin hizmetine sunulmuştur aynı zamanda birçok dersliğimizde projeksiyonla ders işlenme imkanı bulunmaktadır.
Bahçesinde voleybol ve basketbol sahası bulunmakta ve bodrum katındaki spor salonuna sahne yapılarak çok amaçlı salona dönüştürülerek tiyatro,seminer ve konferanslarda kullanılmaktadır .
Rehberlik ve psikolojik danışma servisimiz gün boyu açık olup sürekli örencilerimizin hizmetindedir.
Öğrenci sayısı 2008-2009 eğitim öğretim yılında 1706 ya ulaşmıştır.
Şanlıurfa'da genel liseler arasında sosyal, kültürel ve sportif yarışmalarda ilk sıralarda yer almaktayız.Bu başarının her geçen gün artışı hem basında hem eğitim camiasında görülmektedir.
Şanlıurfa'da genel liseler arasında comenius okul ortaklıkları projesi kabul olan tek okuldur .Bu proje kapsamında il genelinde "insanlar küresel ısınmaya hangi yollarla sebep olmaktadırlar" konulu ödüllü logo ve fotoğraf yarışması düzenlenmiştir
Yine bu proje kapsamında 2 yıl süresi boyunca Polonya,Romanya, Avusturya,ve Macaristan'a öğrencilerle geziler düzenlenip incelemeler yapılacaktır.Bu ülkelerden gelen öğrenci ve öğretmenler de okulumuz tarafından ağırlanacaktır.
Voleybol takımı 2007-2008 eğitim-öğretim yılında gençlerde il birincisi olup ve ilimizin temsil hakkını kazanmıştır 2008-2009 eğitim öğretim yılında rakiplerini açık ara farkla geride bırakmıştır.
2008-209 öğretim yılında sosyal,kültürel ve sportif faaliyetlerimiz artarak devam etmektedir.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: ŞANLIURFA / MERKEZ
Adı: ŞANLIURFA ESENTEPE İMKB LİSESİ
Adresi: ESENTEPE MAHALLESİ
Telefon Numarası: 4143137015
Faks Numarası: 4143136328[url]http://esentepeimkb.k12.tr/[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1891
favori
like
share