Orhan Şengürbüz Kimdir - Orhan Şengürbüz Hakkında - Orhan Şengürbüz Biyografi - Orhan Şengürbüz ResimleriORHAN ŞENGÜRBÜZ KİMDİR?
1958 yılında Antalya’da doğdu, İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Almanca Bölümü mezunu. TRT Antalya Radyosu’nda Spikerlik yaptı. 1991 yılında Türkiye’nin ilk özel televizyonu olan inter Star’da Spor Spikeri olarak görev aldı. Sarı basın kartı sahibi.Antalyalı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti üyesi ünlü Spor Spikeri Orhan Şengürbüz, dün gece saat 22.30 sıralarında geçirdiği beyin kanaması sonucunda hayata gözlerini yumdu. Henüz 51 yaşında olan ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan başarılı spiker dün gece, kanser tedavisi gören eşi Neslihan Şengürbüz’ü ziyaret etmek için 9 yaşındaki oğlu ile evinden çıktı. Yolda aniden fenalaşan Şengürbüz, çocuğuna biraz dinlenmek istediğini söyledi ama o sırada beyin kanaması geçirdi. Hemen hastaneye kaldırılan Şengürbüz, bütün müdehalelere rağmen kurtarılamadı.

Meslek hayatı boyunca Türk spor basınında saygın bir yer edinen Orhan Şengürbüz’ün cezanesi, yarın Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde kılınacak öğle namazanın ardından toprağa verilecek.
TSYD, Orhan Şengürbüz’ün vefatı nedeniyle ailesi ve yakınlarının yanı sıra izleyicileri, Show TV’deki mesai arkadaşları ve tüm Türk spor basınına başsağlığı dileğinde bulundu. Spor spikerliğine TRT’de başlayan ve Türkiye’nin önemli medya kuruluşlarında çalışan Orhan Şengürbüz son olarak uzun yıllardır hizmet verdiği Show Tv Spor Servisi’nde görev alıyordu. Ailesine bağlılığıyla tanınan Orhan Şengürbüz’ün eşi Neslihan Şengürbüz de kanserle mücadele ediyordu.

Spor spikerliğine TRT’de başlayan ve Türkiye’nin önemli medya kuruluşlarında çalışan Orhan Şengürbüz son olarak uzun yıllardır hizmet verdiği Show Tv Spor Servisi’nde görev alıyordu.

Ailesine bağlılığıyla tanınan Orhan Şengürbüz’ün eşi Neslihan Şengürbüz de şu sıralarda kanserle mücadele ediyordu.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 413
favori
like
share