Atatürk Lisesi - Manisada Bulunan Liseler
Okulumuz 13.08.2001 tarihinde Alaşehir İmam Hatip lisesi ek binasında eğitim öğretim hizmetine başlamıştır. Okulumuz eğitim öğretime başladığı andan itibaren ilçemizde yapılan tüm sosyal ve sportif faaliyetlerde ön planda olmuş ve katılmış olduğu şiir kompozisyon ve sportif müsabakalarda ilçe genelinde dereceler elde etmiştir. Okulumuz her eğitim öğretim yılı içerisinde bir tiyatro oyunu ve halk oyunu gösterisi de hazırlamaktadır.. 2005 yılında Okulumuz öğrencilerinin oluşturmuş olduğu Kafkas Halk dansları grubu da 19 mayıs etkinlikleri çerçevesinde yapmış olduğu gösteri ile büyük beğeni toplamıştır Ayrıca 2006-2007 öğretim yılında jimnastik ekibi çıkartarak ilçede bir ilki gerçekleştirmiştir Okulumuz tüm bu sosyal ve sportif etkinliklerin yanında öğrencilerini bir üst öğrenim kurumuna göndermeyi de ihmal etmemiş ve mezunlarının önemli bir bölümünü de üniversiteye yerleştirmiştir. Bu bölümlerden bazıları şunlardır.

Cumhuriyet ün. Tıp fakültesi

İstanbul Ün Hukuk fakültesi

İstanbul Ün. Türkçe Öğretmenliği

9 Eylül Ün. Türkçe öğretmenliği

9 Eylül Ün. Okul Öncesi Öğretmenliği

19 Mayıs Ün. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Bunların yanında birçok öğrencimiz bilgisayar öğretmenliklerine mühendislik bölümlerine, hemşirelik meslek yüksek okullarına ve birçok üniversitenin eğitim fakültelerine (sınıf öğretmenliği, coğrafya ve tarih) yerleşmiştir. Astsubay meslek yüksek okuluna ve polis meslek yüksek okulların kazanan öğrencilerimiz de olmuştur.

Okulumuzda fiziki şartlar yetersiz olmasına rağmen her sınıfımıza öğrencilerin bilgiye daha kolay ve ücretsiz bir şekilde ulaşmalarını kolaylaştırmak için internet bağlantılı bilgisayarlar konulmuştur.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: MANİSA / ALAŞEHİR
Adı: ATATÜRK LİSESİ
Adresi: YENI MAHALLE SARIGÖL CAD. NO:149
Telefon Numarası: 2366544775
Faks Numarası: 2366540594


[url]http://atalis.meb.k12.tr/[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1200
favori
like
share