Kırıkkale - Merkez - Gülbeyaz Sümer Lisesi

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 14.05.2001 tarih ve 0428 sayılı OLUR'u ile açılmış olup17.09.2001 tarihinde eğitim ve öğretime başlamıştır. 36 derslikli okulumuzun inşaatına 1999 yılında başlandı Kırıkkale'nin kırsal mahallelerinden biri olan halk deyimi ile "Devebağırtan" mevkiinde hizmete giren ve Ahmet SÜMER İlköğretim Okulu adını taşıyan ilköğretim okulu ile eğitim ve öğretim veren okulumuz beş bin metrekare alana kurulmuştur.

Beş katlı okulumuzda çok amaçlı bir salon,laboratuar,idari bölümler,bilgisayar odası,arşiv,müdür yardımcısı odası,öğretmenler odası,rehberlik odası,kantin gibi kullanımı mekanlar bulunmaktadır.

Okulun yapım yılına başlandığında tahmini bedeli üç yüz otuz milyar civarında olup bugünkü değeri yaklaşık beş trilyon liradır.Memleketine okul yaptırma hevesi taşıyan işadamı Ahmet SÜMER maliyetin bir kısmını karşılamış ve okula isminin verilmesine vesile olmuştur. Okulumuz halen 3.ve 4. katlarda faaliyetini sürdürmektedir.

A.BİNANIN ÖZELLİKLERİ

· Okulumuz bütün mekanları içine alacak şekilde tek bir bloktan

oluşmaktadır.

· Okulumuz betonarme karkas yapılıdır.

· Suyu şehir şebekesine bağlıdır.

· Elektrik tesisatı projeli olup, şehir elektriğine bağlıdır.

· Okulumuzun pis su tesisatı şehir kanalizasyonuna bağlıdır.

B.DERSHANELER:

Lise kısmında toplam 16 derslik, 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışman odası, öğretmenler odası ve yönetim odaları,Bilgisayar laboratuarı,Fen laboratuarı, çok amaçlı salon ve arşiv gibi bölümler bulunmaktadır.

C.KÜTÜPHANE:

1 adet 600 kitap kapasiteli, öğrencilerin oturmalarına uygun kütüphane bulunmaktadır .

D.LABORATUAR:

1 adet Fizik, Kimya, Biyoloji laboratuarı

1 adet Bilgisayar laboratuarı vardır.

E.DEPO VE ARŞİV DURUMU:

1 adet malzeme deposu ve arşiv olarak kullanılan bölüm bulunmakta olup bodrum kattadır.

F.SPOR SALONU:

1 adet çok amaçlı spor salonu bulunmaktadır. Öğrenciler genellikle bahar, yaz ve güz aylarında spor mekanı olarak okul bahçesini kullanmaktadırlar .

G.İDARE ODALARI:

1 adet Müdür odası

1 adet Müdür Yardımcısı odası 1 adet Memur odası

1 adet rehberlik odası

1 adet Yardımcı Hizmetli odası bulunmaktadır.

H.DİĞER SOSYAL FAALİYETLER İÇİN AYRILMIŞ YERLER:

Okulumuzun bahçe tanzim işleri tamamlanmıştır. Okula ismini veren müteahhit tarafından okul bahçesinde bulunan boş alana kapalı spor salonu yapımı için söz alınmıştır.

Okul bahçesindeki beton zemin basketbol ve voleybol oynamaya elverişli olup gerekli teknik malzeme ve potalar tamamlanmıştır. Futbol oyunları da yine aynı bahçe içersinde Beden Eğitimi öğretmeni nezaretinde devam etmektedir.

I.BAHÇENİN ALANI VE AĞAÇLANDIRMA:

Okul arsasının tamamı 5049 m2'dir. İhata duvarı tamamlanmıştır. Duvarın tamamının üzerinde parmaklık korkuluk yapılmıştır. Okul bahçesinin her iki tarafı çam ağaçları ile ağaçlandırılmış olup , bakımı sürekli yapılmaktadır.OKULUN PERSONEL DURUMU:

A.ÖĞRETMEN SAYISI :17

B.YÖNETİCİ :2

C.MEMUR :1

D.YARDIMCI HİZMETLİ :2

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2067
favori
like
share