Sivas - Merkez - Sivas Spor LisesiOkul Adı:Sivas Spor Lisesi

Adres:GÜLTEPE MAH. FARABİ CAD.VALİLİK KAMPÜS ALANI SİVAS Merkez

Okul Müdürü:Serkan TOPBAŞ

Baş Müd. Yrd. :Hasan AKGÜL

Müd. Yrd. :1

Telefon :0346 226 40 28

Fax :0346 226 40 28

Vizyonu:VİZYONUMUZ Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, Milli birlik, bağımsızlık ve manevi değerlerden ödün vermeyen; Türk Sporunu Dünyada temsil edebilecek başarılı sporcular yetiştiren, alanı ile ilgili yüksek öğretim programlarına hazırlayan, diğer kamu kurumları, spor kurumu ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde çalışan, ideal fiziki gerçekliğine ulaşmış bir eğitim kurumu olabilmektir.

Misyonu :MİSYONUMUZ Öğrencilerimizi; Çağımızın gelişen ve değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, milli ve manevi değerlere önem veren, topluma karşı sorumluluk duyan; gelecekte kendilerini kabul ettirecek bilgi ve yetenekle donanmış; Olimpiyat felsefesini ve spor kültürünü kavramış, alanında ülkemizi uluslar arası düzeyde temsil yeteneği ve birikimleriyle donanmış kişiler olarak yetiştirmektir.

Okuldaki Bölümler :Şehir/ilçe Merkezine Uzaklığı :4 KM.

Ulaşım Yolları :ÇEVRE YOLU SİVASSPOR TESİSLERİ KARŞISI İSTASYON CADDESİ SEBZE HALİ KAVŞAĞI,

Başarılar :OKULDA MEVCUT TÜM SPOR DALLARINDA İL,GRUP VE TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARI KAZANILMAKTADIR. İLK MEZUNLAR 2007 YILINDA VERİLDİ.

Okul Binası :12 DERSLİKLİ OKUL BİNASI

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1824
favori
like
share
sprcu Tarih: 30.06.2010 22:50
slm ben bu okula gelmek ıstıyorum kayıtları nasıl yapacaz ınternet uzerınden mı yoksa okula gelmemız gerekırmı????