3d resim yapımı
1) file – new 600*600
2) İstediğimiz bir yazıyı yazıp mousemizin sağ tuşunu layer üzerinde tıklıyoruz. Yazımızı rasterize Type yapıyoruz

3) Edit/Transform/Perspective , yada Ctrl+T sağ click menüden Perspective seçiyoruz

4) Action panelimizi açıp ALT+F9 yada Window – Actions yapıyoruz.
5) Öncelikle Action oluşturmaya öğreneceğiz. Action menüsünde aşağıda sarı bir klasör göreceksiniz. Bu klasöre tıklıyoruz. Daha sonra bula bilmemiz ve diğer actions ile karıştırmamamız için 3D adı veriyoruz. New Action tıklıyoruz ve ok diyoruz. Ve kayıt işlemi (rec) başlamış oluyor.


6) Tool paletinde move araç seçili olacak. Yazdığımız yazı CTRL + J (copy) ve bir kere klavyemizdeki yön tuşları ile yukarı tıklıyoruz, daha sonra bu taşınan text tekrar CTRL+J (copy) ve yeniden tek bir ckick yukarı taşıyoruz.

7) Böylece action umuzun yapacağı haraketleri kayıt etmiş oluyoruz. Şimdi sıra kayıt ı durdurmak yani stop a geliyor. Kırmızı oval olan yani ec tuşunun yanında kare yani stop düğmesine tıklıyoruz.

Kayıt ettiğimiz actions u çalıştırmak için üçgen şeklinde olan play tuşuna basıyoruz..

9) 15-20 kere tekrar ediyoruz 3D action u

10) Bu işlemi yaptıktan sonra her layer yanında gözler vardır. Sadece en üstte ve en alttaki layerlerin gözünü kapatıyoruz. Yukarı çıkıyoruz ve bizim kapadığımız gözü layerin altında layer uzerine tıklıyoruz, daha sonra açik gozu olanları berliştırmemız lazim CTRL+SHİFT+E
11) Daha sonra en üste layer in gözünü açıyoruz ve belnding mode veriyoruz:12) Orta layer böyle:
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1189x441 and weights 54KB.
Resim Otomatik Küçültülmüştür. Bu yazıyı Tıklayarak Orjinal Halini Görebilirsiniz. Bu resim 1189x441 Boyutlarında ve 54 KB dir.


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 651
favori
like
share
MAVi Tarih: 19.08.2009 00:21
Allah razı olsun
HaNıM aGa Tarih: 11.08.2009 13:19
çok teşekkürler......