Saruhanlı Çok Programlı Lise - Manisada Bulunan Liseler
Saruhanlı Çok Programlı Lisesi. Batı Anadolu'nun bu güzel köşesindeki yerleşim merkezinin en eski okulu. Ağlayan kayası, Spil Dağı, Manisa Tarzanı ile ünlü Şehzadeler şehri Manisa'nın güzel bir ilçesi Saruhanlı...

1963 yılında Mütahhare Selimgil Ortaokulu olarak hizmete giren okulumuz, 1970 yılında lisenin de ilave edilmesi ile Saruhanlı Lisesi adını almış, 1995 yılında bünyesindeki ortaokul ayrılmış, boşalan fiziki kapasiteye Ticaret Meslek Lisesinin Muhasebe, Kız Meslek Lisesinin Giyim Bölümü ilave edilerek Çok Programlı Lise olmuştur. Okulumuz, 2001 yılında yeni binasında hizmete başlamıştır.


Batı Anadolu'nun, çizgi çizgi uzayan bağlarla çevrili bir köşesinde, çevre düzenlemesi yapılmış, çamlarla donatılmış, 20 dönümlük bir alan içinde, modern olarak düzenlenmiş, şirin bir okul Saruhanlı Çok Programlı Lisesi.


Okulumuzun yaklaşık 600 öğrencisi vardır. Biz ekip çalışmasına inanan, insana değer veren bir kurum olarak bütün öğrencilerin öğrenmelerini ve sağlıklı düşünmelerini sağlamak, kendisiyle ve toplumla barışık, bilimsel düşünmeye önem veren, yeniliklere açık, hedef belirleyen öğrenciler yetiştirmek ve 21. yüzyılı kucaklayan gençleri hayata hazırlamak için varız.
Okulumuz Genel Lisesi ile toplumun aydınını yetiştiriyor, üniversiteye gönderiyor. Meslek Lisesi ile piyasaya kalifiye eleman yetiştiriyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yolda, kurduğu ülküde gençlerin hepsi aydınlık, güleç ve umutlu.
Genel Lisenin yanında, Bilgisayarlı Muhasebe Bölümü'nde de gençler öğrenimlerini başarı ile sürdürmektedirler. Son sınıftaki öğrenciler haftanın 3 günü 3308 sayılı Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında işletmelerde staj yapmaktadırlar. Böylece hem kendilerini geliştirmekte, hem de aile bütçelerine önemli bir katkı sağlamaktadırlar.
Okulumuz öğrencilerinin bütün işlemleri bilgisayar aracılığıyla yapılmaktadır. Böylece öğrenciler ve veliler bu imkânlardan sonuna kadar yararlanmaktadırlar. “Karnem Net” programı öğrencilerin hizmetindedir. Veliler okula gelmeden de bu program aracılığı ile internetten öğrencilerin durumlarını izleyebilmekte; okuldan veliye, veliden okula ve öğretmene mesajlar iletilebilmektedir.
Bu hizmetlerin yürütülmesi için okulumuzda 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı 38 öğretmen ve 3 yardımcı hizmetli görev yapmaktadır.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: MANİSA / SARUHANLI
Adı: SARUHANLI ÇOK PROGRAMLI LİSE
Adresi: KURTULUŞ MAHALLESİ SARIKIZ SULAMA BİRLİĞİ YANI
Telefon Numarası: 2363571050
Faks Numarası: 2363572346
[url]http://yunus.hacettepe.edu.tr/~b0343948/index.html[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1394
favori
like
share