ilginç tasarımlar - teknolojik tasarımlar - sony

Sony tarafından geliştirilen ve istediğiniz kareografiyi yazarak dans ettirebileceğiniz müzik çalar...


Sony tarafından geliştirilen ve piyasaya sunulan portatif müzik çalar Sony Rolly piyasaya çıktı. Dans edebilen ve yumurta - el bombası karışımı tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Sony Rolly 2 gb hafıza kartıyla ve programlanmış bir kaç dans kareografisiyle geliyor.

İsterseniz siz de kendi kareografilerinizi beraberinde gelen bir yazılım ile oluşturabiliyorsunuz. Daha yakından tanımak için videosunu izleyebilirsiniz.

[YOUTUBE]HTxdKi77G20[/YOUTUBE]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 332
favori
like
share
Nehir Tarih: 01.04.2010 20:15
Sony’nin Rolly isimli yeni ürünü dans eden kablosuz hoparlör mp3 robotu ABD’de resmi olarak satılmaya başladı.Bir yumurta büyüklüğünde olan Rolly aynı zamanda bir MP3 çalar. İlk Japonya’da satışa konulan ürün stereo hoparlöre sahip. Aynı zamanda farklı dans figürleri yapabilmesi için programlanabiliyor. Bunun için gerekli olan kareografi programı Rolly’nin içinde mevcut. Program robot için otomatik olarak kareografi oluşturabildiği gibi dilerseniz hareketlerin seçimini siz yapıp bluetooth yardımıyla Rolly’ye transfer edebiliyorsunuz. Rolly’nin dans figürlerini yapabilmesi için düz bir yüzeyde bulunması gerekiyor. Dans ederken yanıp sönen ışıklarıyla minik bir disko ortamı da hazırlayan küçük robot için internette hazırlanan Rolly Go forumunda figürler değiş tokuş edilebiliyor. 2 gb’lık flaş belleği de bulanan Rolly bu sayede hafızasında şarkıları ve figürleri saklayabiliyor. Pili 5 saate kadar müzik çalmasına 4 saate kadar da hem şarkı çalıp hem de dans etmesine imkân sağlıyor. Bu küçük robotun ABD satış fiyatı ise 400 dolar olarak belirlendi. Bu ilginç ürün Türkiye’de satılmıyor.

ROLLY HORON ÇEKSİN BİRDE

[YOUTUBE]YrIk8ZQOud0[/YOUTUBE]