Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi - Manisada Bulunan Liseler
Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi 1984-1985 Eğitim ve Öğretim yılında 72 öğrenci ve 2 Hazırlık sınıfı olarak öğretime açılmıştır. Kurucu müdürü Köksal DOĞAN, daha sonra okul müdürü olarak da görevini sürdürmüş ve 1999 yılında emekli olmuştur.
Okulumuzun adı; 7. Cumhurbaşkanımız Sayın Kenan EVREN'in eşi olan rahmetli Sekine EVREN Hanımefendinin adını taşımaktadır. Bu ismin verilmesi, ilçemiz Ticaret ve Sanayi Odasının teklifi ile gerçekleşmiştir.
Okulumuzun yapılmasında 7. Cumhurbaşkanımız Sayın Kenan EVREN ile ilçemiz Ticaret ve Sanayi Odasının büyük katkıları olmuştur.
Okulumuzun eğitim-öğretim veren iki binası, bir pansiyonu, bir kapalı spor salonu ve 10 dairelik lojmanı bulunmaktadır. Eğitim–öğretim binası içindeki mevcut sınıfların yanı sıra; idari birimler ile bir Fen Bilimleri Laboratuarı, bir Bilgisayar Laboratuarı, bir Konferans Salonu, bir Kütüphane, Öğrenci Kantin ve Lokali, Resim Atölyesi, Müzik Odası, Coğrafya ve Tarih Sınıfı, video-DVD ve Tepegöz Gösteri Salonu, Folklör Odası gibi üniteler mevcuttur.
Pansiyon bölümünde de aynı anda 180 kişinin yemek yiyebileceği Yemekhanesi, Mutfak, Revir, Öğrenci Kantini, Etüt (Ders Çalışma) Odaları ve diğer yan üniteler mevcuttur. Okulumuz pansiyonu 156 erkek öğrenci kapasitelidir.
Kapalı spor salonunda öğrencilerimizin yapabileceği her türlü spor aktiviteleri için imkânlar mevcuttur. Okul kütüphanesi sürekli açık, okulda internet hizmetleri 24 saat kesintisiz ve ücretsizdir.
Okulumuzda halen idareciler dahil 58 öğretmen, bir memur, bir hemşire, bir aşçı, bir şoför ve bir hizmetli olmak üzere 63 personel görev yapmaktadır. Bunun yanında hizmet alımından 3 personel, okul aile birliği imkanlarıyla da 6 personel çalıştırılmaktadır.
Okulumuzda öğrencilerimizin her türlü rehberlik hizmetlerinin yürütüldüğü Rehberlik bürosu açık tutulmakta ve Psikolojik Danışman öğretmenlerimiz görev yapmaktadır.
Okulumuz, yıllardır hem üniversite sınavlarında, hem okullar arası bilgi ve kültür yarışmalarında ve hem de sosyal-sportif yarışmalarda ilçe, il ve Türkiye dereceleri alan ülkemizin sayılı ve başarılı okulları arasındadır.
2006-2007 Eğitim ve öğretim yılı sonu itibarı ile 17. dönem lise mezunlarını vermiştir. Bugüne kadar lise mezunu olan öğrenci sayımız 2081'dir.
Öğrenci sayımız ise 2007-2008 öğretim yılında 9. sınıfa kaydolan öğrencilerle birlikte 719'dur.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: MANİSA / SALİHLİ
Adı: SALİHLİ SEKİNE EVREN ANADOLU LİSESİ
Adresi: Aksoy Mahallesi Kamali Sokak No:14 Salihli
Telefon Numarası: 2367145898
Faks Numarası: 2367120040


[url]http://www.seal.k12.tr/[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2012
favori
like
share