Çumra Sağlık Meslek Lisesi Konya Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çumra Sağlık Meslek Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çumra Sağlık Meslek Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çumra Sağlık Meslek Lisesi SBS taban puanları, Çumra Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çumra Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / ÇUMRA
Adı: ÇUMRA SAĞLIK MESLEK LİSESİ
Adresi: İZZETBEY MH.GAZİ CD.NO:14/1
Telefon Numarası: 3324473026
Faks Numarası: 3324473025


[url]http://cumrasml.meb.k12.tr/[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2473
favori
like
share
Nehir Tarih: 15.01.2010 09:34
[COLOR="SlateGray"]Sağlık Meslek Lisesi bu sene öğrenci kontenjanını iki katına çıkararak daha fazla Çumralı öğrenci almayı planlıyor.

OKS’nin açıklanmasıyla tercih heyecanı başladı. Velilerin bir çoğu çocuklarının ileride daha kolay iş bulabilmesi için meslek liselerini tercih ediyorlar fakat yapılan araştırmalara göre Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olan öğrencilerin yüzde 98’i kendisine iş bulabiliyor. Tercihte en önemli kıstasın iş imkanı olduğu göz önüne alındığında en iyi okullardan biri durumuna gelen Sağlık Meslek Liseleri’ne her geçen gün talep artıyor. Diğer il ve ilçelerden bir çok öğrencinin okuduğu Çumra Sağlık Meslek Lisesi geçtiğimiz sene 306 taban puan ile 24 öğrenci alırken bu sene kontenjanını arttırarak 48 öğrenci alacak.

Çumralı öğrencilerin bu şansı iyi değerlendirmesini isteyen yetkililer,"Çumralılar için bulunmaz bir fırsat. Bir çok kişi liseden ve üniversitelerden mezun olduktan sonra iş bulamazken bir çok şirket Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine mezun olmadan önce iş imkanı sunuyor." dedi.
JARDEL4201 Tarih: 07.01.2010 06:24
ya abim ya bi, kaç puan olğunu yazmıyorsunuz nasıl sitesiniz :-(