Sarigöl Sağlık Meslek Lisesi - Manisada Bulunan Liseler
Şu anda okulumuz Tıbbi Sekreterlik ve Hemşirelik bölümü olarak eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Okulumuz 1992-1993 Eğitim Öğretim yılında açılmıştır. Okulun açıldığı ilk günlerde kurucu olarak Meziyet TUNA öğrenci kayıtlarını yapmış, hemen ardından kurucu ve okulun ilk müdürü İsmail Hakkı YILDIZ atanmıştır . Okul ilk açıldığında bina bulunamaması sebebiyle Ahmetağa Köyünde bulunan bir binada geçici olarak 1 ay kadar eğitim yapmıştır.

Daha sonra Sarıgöl Belediyesiyle yapılan protokolle şu an kullanılan binanın; bodrum katına taşınılmış ve ilerleyen tarihlerde, Öğretmen Evi olarak kullanılan zemin katının boşalması sebebiyle zemin kat okula dahil edilmiştir. Ardından kahvehane olarak kullanılan üst katında boşalmasıyla bina tamamen okul binası haline getirilmişti.

Şu an kullanmakta olduğumuz mülkiyeti Sarıgöl Belediyesine ait bina 12 Nisan 1993 tarihide yapılan protokolle 10 yıllığına senelik 50.000 TL. kira bedeliyle tahsis edilmiş, 6 Aralık 1994 tarihinde yapılan ilave protokolle kiradan vazgeçilmiş ve süre sınırı kaldırılarak ;Okul kendi binasını yapıncaya kadar süresiz olarak tahsis edilmiştir.

Binada değişik zamanlarda tadilatlar yapılarak sınıflar oluşturulmuş,kalorifer tesisatı yapılmış ve su sızdırmasından dolayı çatı izolasyonu yapılmıştır.

Okulumuz Sağlık Bakanlığına bağlı olarak kurulmuş, 2006 yılında çıkarılan 5450 sayılı kanunla Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir.

Okulumuzun ilk açıldığı bölüm olan Hemşirelik bölümünden toplam 195 öğrenci mezun olmuştur.

1996-1997 Öğretim yılında Okulumuz Tıbbi Sekreterlik bölümüne dönüştürülmüş olup, bu bölümden de 2007-2008 Öğretim yılı sonu itibarı ile 225 öğrenci mezun olmuştur.

2008 Mart ayında bina tadilattan geçirilmiş, kapı, pencereler değişmiş ve boya badana yapılmıştır. Okulumuz halen Hemşirelik ve Tıbbi Sekreterlik bölümleri ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Okulumuzda 33 erkek, 69 kız olmak üzere toplam 102 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulumuz öğrencileri genellikle Sarıgöl ve Köylerinden olmakla birlikte;çevre il ve ilçelerden öğrencilerimiz de vardır.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: MANİSA / SARIGÖL
Adı: SARİGÖL SAĞLIK MESLEK LİSESİ
Adresi: CUMHURİYET MAH.DEVRİM SOK. NO:3
Telefon Numarası: 2368674010
Faks Numarası: 2368674010[url]http://www.sarigolsml.k12.tr/[/url]

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1058
favori
like
share