Manisa Ticaret Meslek Ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi - Manisada Bulunan Liseler
Manisa Akşam Ticaret Okulu Hava Kurumu sırasındaki Maliyeye ait binalar tamir edilerek 17 ocak 1948 tarihinde Sayın Vali Ali Rıza Çevik'in uğurlu eli ile açılmıştır.

Havanın yağışlı olmasına rağmen kalabalık bir davetli kitlesi huzurunda evvelâ okul müdürü Mehmet Ali Sertatıl'ın okulu tanıtan gayesini belirten söylevini müteakip sayın Maarif Müdürü Bilâl Kutluğ Okullar camiasına bir Ticaret Okulunun da katılması ile duyulan sevinci anlatmış ve Ticaret Okulunun fayda ve önemini belirterek sözü Sayın Valiye bırakmıştır.

Sayın Valimiz de hayırlı ve uğurlu olması temennilerini müteakip kurdeleyi kesmiştir.

Okulun açılmasında büyük emekleri dokunan okullar derneği üyelerinden Sayın Sait Dinç ve Sayın Şinasi Ağar'a teşekkürlerimizle okulumuz tarihçesinde yer vermeyi bir vazife bildik.

Okulun eski binası yeri şimdiki Manisa Defterdarlıgın bulundugu yerdir. 1974 yılında su andaki binasına taşınmıştır. 1994 yılında 2. bina hizmete başlamıstır. 1992 Yılında Anadolu Sekreterlik Meslek Lisesi ve Anadolu Dış Ticaret Meslek Lisesi , 1994 yılında ise Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Okulumuz bünyesinde açılmıştır. 2002 yılında Anadolu Dış Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Sekreterlik Meslek Lisesi Anadolu Ticaret Meslek Lisesi bünyesine alınmıştır ve eğitim öğretim faaliyetlerine burada devam edilmektedir.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: MANİSA / MERKEZ
Adı: TİCARET MESLEK VE ANADOLU TİCARET MESLEK LİSESİ
Adresi: AKGÜN MH.KENZİ CAD.N0:45
Telefon Numarası: 2362311582
Faks Numarası: 2362379783


[url]http://www.manisaticaretlisesi.net/index.html[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1487
favori
like
share