Hacı Ömer Özboyacı Anadolu Teknik Lisesi - Manisada Bulunan Liseler
Okulumuz 1979-1980 öğretim yılında Mülkiyeti Kula Belediyesine ait eski Kula Belediye Sarayı'nda zamanın Belediye Başkanı Sayın İsmail Şadan, Kula esnaflarından Bekir KELEŞOĞLU, Nejat ERDÖNMEZ, Ali SARIGÖZOĞLU, Salim TAŞCIOLU, milli Eğitim Bakanlığı Baş Müfettişi Mehmet CİN'in teşebbüsleri ile ELEKTRİK bölümü hizmete açlmış olup kurucu müdürlüğü sayın Hüseyin TOPBAŞ yapmıştır.

19 Mayıs 1996 Tarihinde 7. Cumhurbaşkanımız Sayın Kenan EVREN, Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürümüz Sayın İbrahim ÇOKSAK, hayırsever İbrahim ÖZBOYACI, Mehmet ÖZBOYACI, Ömer ÖZBOYACI, Kula'yı Sevenler Derneği Başkan ve Üyeleri, kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla mevcut okul binamızın temeli atılmış olup 15 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmış, 04 Eylül 1997 (İlçemizin kurtuluşu) Tarihinde 7. Cumhurbaşkanımız Sayın Kenan EVREN, Başkanlığımız Müsteşer Yardımcısı Mehmet TEMEL, Millet Vekillerimiz, Valimiz Muzaffer ECEMİŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan ÖZDEMİR, Kaymakamımız Ö.Faruk ATEŞ, Hayırsever ÖZBOYACI ailesi ve kalabalık bir davetli topluluğunun iştirakiyle okulumuzun açılışı yapılmıştır.

Okulumuz mesleki eğitim ve çırak eğitim konusunda ilçemiz eksikliği gidermek ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla 01/01/1997 tarihinden itibaren Çıraklık Eğitim Merkezini bünyesine almış ve halen Bağımlı Çırak Eğitim Merkezi görevini üstlenerek; sanayideki çırakların haftada birgün kültür derslerini okulda görmelerini sağlamktadır.2007-2008 Öğretim yılından itibaren Okulumuzda Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri alanı açılmıştır.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: MANİSA / KULA
Adı: HACI ÖMER ÖZBOYACI ANADOLU TEKNİK LİSESİ, ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ VE MESLEKÎ EĞİTİM MERKEZİ
Adresi: DÖRT EYLÜL MH.254.SK.
Telefon Numarası: 2368161626
Faks Numarası: 2368165957[url]http://www.kulaeml.k12.tr/[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1455
favori
like
share