Bir yerde okudum sizlerlede bu önemli konuyu paylaşmak istedim.....


s6; Her akşam duş alın, üstünüzü tamamen değiştir.(Çevre kirliliğini eve taşımayın)
s6; Haftada en az bir kere balık. Bu balıklar dip balıkları olmamalı. Somon veya yüzey balığı, Karadeniz, KANSER.
Akdeniz, Ege balığı olmalı. Marmara'nın dip balıklarını lütfen tüketmeyiniz.
s6; Evde en az halı kullanın. Temiz tutun(sirkeli su ile silin).
s6; Bulaşığı en az deterjan ile ve eldivenle kullanarak temizleyin( Makine yok!).
s6; Çamaşırda her türlü deterjandan kaçınız. Devamlı olarak zeytinyağı ve defne sabununu seçiniz. Ellerinizi, vücudunuzu hakiki zeytinyağı defne veya fıstık yağından yapılan hakiki sabunlar ile yıkayınız, iyice durulayınız.
s6; Beyaz olan her türlü iç çamaşırınızı muhakkak yeni aldığınızda en az 2 kere kaynatınız. Çünkü bunlar beyazlatılmak için kanserojen maddelerle yıkanmaktadır.
s6; Oda spreyleri doğrudan doğruya petrol menşeli ürünlerdir. Zehir soluyorsunuz. Akciğerinize geçiyor ve dolaylı olarak bağışıklık sisteminizi bozuyor.
s6; Sebzeleri mevsiminde dondurup saklamakta fayda var. Yalnız bir kez çözülünce onu muhakkak pişirin. Mikro dalgada bir kere ısıtın. Ateşte ısıttıklarımızda ise bir kere ısıtınız. Çünkü bir dahaki sefere değeri ölür. DNA'yı bozar. DNA kırılması da kanserojene yol açar.
s6; Radyasyon kronik olarak kansere en çok yaklaştıran faktörlerden biridir. Televizyondan, cep telefonundan ve radyasyon yayan(özellikle tüplü) cihazlardan uzak durun ve az kullanın.
s6; Kanola yağı kızartma için en uygun yağdır. Onun dışında birinci seçeneğimiz zeytinyağıdır. Memleketimizin iftihar edebileceği yağdır. Fındık yağı da tercih edilebilir.
s6; Çocuklarımız fastfood türü yiyecekleri 15 günde bir yiyebilirler. Ama haftada 3 kez yedikleri takdirde beyin tümörlerinde, lenfomalarda ve lösemilerde 3 kat artış gözükecektir. Çocuklarımıza arada bir verebiliriz. Ama dışarıdaki yiyeceklerin nasıl kızartıldığını bilmiyorsunuz. Ona göre hareket etmelisiniz.
s6; Çocuklara meyve ve yoğurdu bol yedirin. Ancak yoğurdu prebiyotik ve ev yoğurdu olarak kullanalım. Yoğurdunuzu evde yapın. Peynir ve çökelek fazla miktarda yiyin. Keçi peynirinin çok faydalı olduğunu unutmayın.
s6; Çocuklarımızı beyaz un, beyaz şeker ve tuzdan koruyalım. Bisküvi, gofret, çikolata, cips türü şeylerden uzak tutun, bu ve benzeri şeylerin beslenmeye hiçbir katkısı yoktur.
s6; Belki tuzcular üzülecekler ama Konya'ya akan kanalizasyonlar ve kirletici sularla, Türkiye'nin en büyük tuzunu karşılayan Tuz Gölü maalesef torbaların içinde çok iyi steril edilmedikleri takdirde bize kanseri ufak ufak taşıyorlar. Bu nedenle kaya tuzunu tercih edin. Yani turşu kurduğunuz tuzu çekin ve çok az miktarda kullanın. Çünkü tuz da kanserojendir.
s6; Amerika'daki çocukların tombul olmasının sebebi her şeye şeker katmalarıdır. Ucuz beslenmedir.
s6; En faydalı gıdalardan birisi cevizdir. Daha sonra fındık ve bademdir. Ayçiçeği açık alın. İşlemden geçmemiş olacak, kavurup yiyebilirsiniz. Ama fındık, ceviz gibi yiyecekleri kabuklu alın. Çünkü içine böceklenmesin diye ilaç sıkılmaktadır. Sonsuz faydaları olan yiyeceklerdir. Günde bir avuç muhakkak tüketiniz.
s6; Elma dünyanın en faydalı gıdalarından birisidir.
s6; Plastik, bakır, alüminyum kap kullanılmamalı. Porselen, cam ve çelik kullanın. Meyveleri de bu tür kaplarda yıkayın. Bunların içine litresine göre 9-10 çorba kaşığı elma sirkesi atın. Aşağı yukarı yarım saat bekletin. Sonra tekrar yıkamayın. Tekrar mikrop alır.
s6; Meyvelerin üzerine parlak görünmesi için mum sürülüyor. Bunları elma sirkeli sudan geçirin. Ya da elma sirkesi ile ovun. Meyveyi kabuğuyla tüketin eğer sterilse.
s6; Lahana, marul gibi yiyeceklerin ilk dört kabuğunu çöpe atın. İstediğiniz kadar yıkayın bunların üzerindeki pestisitleri temizleyemezsiniz. Çaresi yok.
s6; 3 ayda bir suyunuzu değiştirin. Çok muhteşem sularımız var ama ne olursa olsun tabiatı rezil ediyoruz. Satın aldığımız sularda az miktarda da olsa kanserojen dozlar karışabilir. Bunlar kontrollü sular ama 3 ayda bir değiştirmek gerekiyor.
s6; Plastik her yerde zehir ve en büyük kansorejen maddelerden biridir. Plastik bardaklar, kaplar, plastik herhangi bir şey...
s6; Bakır, özellikle beyin tümörlerinde ön plana çıkıyor. Çok iyi kalaylı olursa bu etki azalıyor. Ama kulağınıza bakır küpe bile takmayın.
s6; Havuzların iyi temizlenmesine dikkat ediniz. Ozonla temizlemek en faydalıdır. Aşırı klorluysa yine kansere hazırlık yapıyorsunuz demektir.
s6; Bütün beyazlatıcılardan kaçınız. Çocuklarımızın kullandığı o pırıl pırıl bembeyaz defterler klorla temizleniyorlar. Bunlarla temizlenmemiş defter kullansınlar. Kullandıkları boyalarda da kanserojen etkisi vardır.
s6; Sigara kullanmayın, kullananlardan uzak durun.
s6; Kesinlikle kepekli un tüketin.
s6; Her gün düzenli yürüyün. Zihin sağlığı için haftada en az bir kitap okuyun.
s6; Kilonuzu düzenli olarak kontrol edin.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 583
favori
like
share
Sylar Tarih: 21.07.2009 10:26
Küçük ayrıntılar hayat kurtarır. Az dikkatle olmayacak yapılayacak şeyler değiller.