Bulancak Anadolu Lisesi - Giresun Bulancak Anadolu LisesiKuruluş Tarihi : 2001
Okulun Türü : Anadolu Lisesi(Gündüzlü)
Okulun Özellikleri: Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (2005 öğretim yılı itibariyle Bakanlığımız tarafından sistemden kaldırılmıştır.)
Öğrenci Sayısı : 361
Sınıf Mevcutları : 14-30 arası
Derslik Sayısı : 16
Laboratuvar Sayısı : 22 bilgisayardan oluşan 1adet Bilgisayar, İnternet laboratuvarı, 1 Fizik ve
1 Biyoloji-Kimya Laboratuvarı ,1 Multivision odası
Okulun Tarihcesi : Okulumuz 5.000 m2 alan üzerinde 902 m2 binadan oluşmaktadır.15.11.2000 tarihinde ilköğretim okulu olarak ihale edilen binanın yapımına 19.12.2001 tarihinde başlanmış, 24.12.2003 tarihinde bitirilmesi tasarlanmıştır.Okulumuz 2001–2002 Öğretim yılında Bulancak Teknik Lise ve EML bünyesinde iki hazırlık sınıfı ile eğitim-öğretime başlamış, Ön sahanın betonlaşması öğrenci velilerinin de katkısıyla 2003 Aralık ayında yapılarak 2004 Ocak ayında okul kendi binasına taşınmış, 2004 yılı yazında da kalan alanın betonlaşması yapılmıştır. Okulumuzda üç 9.sınıf; iki Türkçe-Matematik şubesi, bir Fen Bilimleri şubesi,bir yabancı dil şubesi olmak üzere dört 10.sınıf; üç Fen Bilimleri,üç Türkçe-Matematik,iki sosyal bir de Yabancıdil olmak üzere dokuz11.sınıf toplam16 sınıf vardır.Bahçeli evler Mahallesi Kadayıfcı Sokak No:25 adresinde bulunan okulumuz orta ebatta bir futbol sahası 3 adet pota ve 2 voleybol sahasına sahiptir.Okul çevresinde öğrencilerin oturabileceği dinlenebileceği yerler mevcuttur. Okulumuz 5.000 m2 alan üzerinde 902 m2 binadan oluşmaktadır.15.11.2000 tarihinde ilköğretim okulu olarak ihale edilen binanın yapımına 19.12.2001 tarihinde başlanmış, 24.12.2003 tarihinde bitirilmesi tasarlanmıştır.Okulumuz 2001–2002 Öğretim yılında Bulancak Teknik Lise ve EML bünyesinde iki hazırlık sınıfı ile eğitim-öğretime başlamış, Ön sahanın betonlaşması öğrenci velilerinin de katkısıyla 2003 Aralık ayında yapılarak 2004 Ocak ayında okul kendi binasına taşınmış, 2004 yılı yazında da kalan alanın betonlaşması yapılmıştır.Misyonumuz

Biz kimiz?

Biz Bulancak Anadolu Lisesi olarak, öğrencilerimizi çağın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Milli Eğitimin Temel Amaçları doğrultusunda bilgi, beceri ve davranış kazandırmak için var olan, eğitim ve öğretimle bireyi bir üst eğitim kurumu olan yükseköğretim programlarına hazırlayan bir kurumuz.

Ne Yapıyoruz?

Türk Milli Eğitiminin amaçlarına uygun bireyler yetiştirip bunları yüksek öğretim programlarına hazırlıyoruz.

Kim İçin Yapıyoruz?

Öğrencilerimiz, velilerimiz ve en önemlisi ülkemizin aydınlık geleceği için yapıyoruz.

Hangi Yöntem, Yaklaşım Ve Değerlerle Nasıl Çalışıyoruz?

Saygı ve güven ortamı içinde planlı, programlı ve araştırmacı yöntemlerle, çağın bilgi edinme gelişmelerini takip ederek ÖSS hazırlık çalışmalarında kullanılan tüm faaliyetleri uyguluyoruz.

Bunları Neden Yapıyoruz, Neden Varız?

Çağın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Milli Eğitimin Temel Amaçları doğrultusunda bilgi, beceri ve davranışları gösteren, araştırmacı, sorgulayan, tarafsız, demokrasiyi özümsemiş, hukuku göz önünde bulunduran, özgür düşünceli bireyler yetiştirmek ve bu bireyleri yükseköğretime hazırlamak için varız ve bu doğrultuda çalışıyoruz.
Vizyonumuz

Bulunduğumuz bölgede, misyon ifadesinde yer alan özelliklere sahip öğrenciler yetiştiren bir kurum olmak istiyoruz. Buna uygun olarak bölgemizde OKS sonuçlarına göre yüksek puanlı öğrencilerin tercih ettiği bir okul olmak için eğitim – öğretim kalitemizi arttırmak öncelikli hedefimizdir. Önümüzdeki beş yıl için eğitim bölgemizde ÖSS de en başarılı okul olmak ve yükseköğretim programlarını kazanma yüzdesini her yıl düzenli olarak arttırmak için çalışacağız. Bu amaçlara paralel okulumuzun fiziki şartlarını düzeltmek de vizyonumuzun bir parçası olacaktır.Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1293
favori
like
share