Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Anadolu Lisesi - Giresun Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Anadolu Lisesi - Şabinkarahisar Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Anadolu Lisesi Okulumuzun ilk adı Şebinkarahisar Anadolu Lisesi olarak 1992–1993 öğretim yılında eğitim-öğretime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı 'nın 29/03/1993 tarih ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 'nün 230/93/6579 sayılı kararı ile ismi Giresun Şebinkarahisar Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. İlçemiz Kavaklar mahallesindeki Kavaklar İlkokulu binasında 2 yıl eğitim-öğretim yapıldıktan sonra binanın yetersizliği nedeniyle boş bulunan Avutmuş İlköğretim Okulu binasına taşındı. Okulun kendi binasının inşaatının nispeten bitirilmesinden sonra 28/12/1998 tarih ve 3325 sayılı olurları ile taşındık. 2005 – 2006 yılında 5 şube Lise-1, 2 şube Lise-2, 3 şube Lise-3 olmak üzere toplam 11 şubeden oluşmaktadır.


Okulumuzda yukarıdaki tabloda belirtildiği üzere toplam 158 öğrenci bulunmaktadır. Mezun olabilecek öğrenci sayımız 26dir. Okulumuz gündüzlü-karma olarak eğitim vermektedir. Okulumuzun seviyesi İlköğretim sonrası bazı derslerini yabancı dille yapan resmi okul statüsündedir. Öğretim şekli normaldir. Okulumuzda İngilizce yabancı dil eğitimi verilmektedir. Kitaplığımızda yaklaşık 1500 adet kitap bulunmaktadır.

Binamız betonarme olup 24 derslik bulundurmaktadır. 2004/2005 Öğretim yılından itibaren Branş (Öğretmen) Sınıfı Uygulaması sürdürülmektedir. Isınma sistemimiz kaloriferdir. Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Öğrencilerimizin sürekli yararlanabileceği Bilgi teknoloji bölümü vardır. Kantinimiz öğrencilerimizin en iyi şekilde faydalanabilecekleri kapasitededir. Bilgisayar, Resim ve Beden Eğitimi olmak üzere 3 tane seçmeli dersimiz vardır. Amacımız "Yapılacak en Hayırlı Yatırımın İnsana Yapılan Yatırımdır" bilinciyle öğrencilerimize hizmettir.

2009 ÖSS de Okulumuz öğrencilerinden Yasemin ÖZEN 342,08 Sözel-2 puanıyla Türkiye 590.sı olmuştur. Tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Güvenli bir ortamda; huzur ve başarıyı sıcak bir aile ortamını arayanları okulumuza bekliyoruz.

2009-2010 ÖĞRETİM YILI KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ KAYIT BİLGİLERİ

1) İlköğretim diplomasını ASLI

2) Puan sonuç ve yerleştirme belgelerinin Onaylı Aslı. (Mezun olunacak İÖO alınacak.

3) Öğrenci ve velisinin Nüfus Cüzdan fotokopisi. (Aslı Gerektiğinde ibra edilecek)

4) İlköğretimde Burslu veya Parasız yatılı okudu ise bunlara ilişkin RESMİ YAZI

5) 2009 Bursluluk sınavını kazandı ise sınav sonuç belgesinin ASLI.

6) Veli Anne/Baba dışında birisi ise VELAYET BELGESİ ( Öğrencinin kesin kaydı bilfiil öğrenci velisi tarafından yapılacaktır. Öğrencinin velisi Anne veya Babasıdır. Anne veya baba yok ise velilik kanunen velayet hakkını alan kişinindir. Veli anne veya baba değil ise velayet hakkını aldığına dair Mahkeme Kararı örneği okul müdürlüğüne ibra edilecektir.)

7) Sosyal faaliyetler izin belgesi. (Kayıtta doldurulacaktır)

8) Öğrenci-Veli-Okul sözleşmesi. (Kayıtta imzalanacaktır)

9) 16 Adet posta pulu.

10) 6 Adet mektup zarfı, 3 Adet yarım kapaklı karton dosya

11) 1 Top A4 fotokopi kağıdı.

12) Kan gurubu belgesi ile 2 Adet plastik, 5 Adet şeffaf ( föy) dosya

KAYIT BİLGİLERİ

1. Yerleştirme Kesin Kayıtları 27 Temmuz 05 Ağustos 2009 tarihleri arasında yapılacaktır.

OKUL KIYAFETİ (ERKEKLER)

GRİ PANTOLON

BORDO CEKET

AÇIK MAVİ GÖMLEK

LACİVERT KIRAVAT (OKUL TARAFINDAN VERİLECEK)

SİYAH AYAKKABI

BORDO TİŞÖRT

KIZLAR

GRİ PİLELİ ETEK

BORDO HIRKA

AÇIK MAVİ GÖMLEK

LACİVERT KIRAVAT (OKUL TARAFINDAN VERİLECEK)

SİYAH AYAKKABI

BORDO TİŞÖRT

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1438
favori
like
share