Gelin Hep Beraber Hâyal Kuralım - Ferda Önenerk
Mehmet kıza gülerek baktı ve “yaa sen düşünme artık her şey geride kalacak.”
Asya “Tamam da nasıl olacak bu?”
Mehmet “Bak bu akşam benim eve gideceğiz ve sen artık orada yaşayacaksın. Bir müddet dinlen sonra iş buluruz zamanla her şey hallolur zaten. Daha sonra kendini ayarlar ister gidersin, ister kalırsın. Belki hatırlarsın böyle bir Türk filmi vardı Tarık Akan ve Necla Nazır oynuyordu.”
Asya evet hatırlıyorum güzel bir filimdi ama diye itiraz edecek oldu.
Mehmet işaret edince sustu gerçekten o kadar çaresizdi ki yaptığı şeyi düşününce gözleri doldu az daha ölecekti genç adamın yüzüne bakıp onu da yanımda sürükleyecektim o kadar kararlıydı ki atlardı eminim diye düşündü.
Mehmet onun soğuktan kızarmış yanağına dokundu. “Sadece zaman ver her şey düzelecek merak etme ve bana güven bu dünyada sana zarar verecek en son insan bile olamam ben.”
Asya “Biliyorum” dedi yavaşça. Bütün gün onu gözlemledi o kadar sessiz bir gençti ki işini yapıyor yanında çalışanlarla sakin ama karalı bir ifadeyle konuşuyordu. Adamlar her istediğini anında ve büyük bir dikkatle yerine getiriyorlardı buda onun ne kadar titiz biri olduğunun kanıtıydı.
Bir ara onun kamarasında ki yatakta uyudu. Mehmet bir iki kere gelip onu kontrol etti sıkıca sardı yüzüne renk gelmişti hatta yanakları sıcaktan pembeleşmiş sakin ve huzurlu uyuyordu.
Kaptan köşküne dönünce Hasan ona bakıp “ne yapacaksınız kaptan?” Diye merakla sordu.
“Ne yapayım Hasan sende duydun nasıl bırakayım onu!”
Hasan “doğru başka da çare yok zaten sizde yalnızsınız hem kim bilir zamanla ne olacağını?” “Sevimli bir genç hanım can yoldaşı olur size.”
Mehmet “yok bana sığınacak bunu aklıma bile getirmem öyle çok şey yaşamış ki yazık.”
Sonra her ikisi de derin bir sessizliğe gömüldü akşama kadar çalıştılar. Mehmet ara sıra kızı kontrol ediyordu kızın ateşi çıkmıştı.
Bunu söylediğinde Hasan “Hay Allah ama normaldir sokakta yatmış kaptan isterseniz siz erken çıkın.”
Mehmet ona bakıp “yok olmaz dur bakalım çok yükselirse bakarız çaresine.” Ama kız sakin, sakin uyuyordu. En son sefere kadar kız uyudu kaptan yavaşça başına gelip “Asya kalk hadi eve gidiyoruz diyince fırlayıp kalktı.” “Ne kadar uyumuşum ben offfff ” diye söylendi.
Mehmet “Ee normaldir ateşin çıktı ve yanakların al, al baksana hadi gidelim artık saat kaç oldu evde ilaç var bir çorba içersin ilaç içip tekrar uyursun.”
Asya “Çok iyisin sen diyip minnetle genç adamın yakışıklı yüzünde gezdirdi gözlerini.”
Mehmet “ Ama çok konuştun üşüyeceksin bak hadi, hadii” diyip arkadaşlarından birine seslenip bir taksi çağırmasını istedi.
Eve geldiklerinde Asya titriyordu Mehmet hemen onu yatağa yatırıp üstünü sıkıca örttü gidip kaloriferi açtı ve doğru mutfağa girdi çabucak bir çorba yapıp getirdi ve Asya’ya bakıp “hadi bakalım uyuyan güzel uyan şu sıcak çorbayı iç bakalım” dedi gülümseyerek.
Asya yavaşça çorbayı içti ısınmıştı ilacıda içtikten sonra yavaş, yavaş sohbet etmeye başladılar ama kız ateşinde etkisiyle tekrar uykuya daldı.
Biraz sonra Mehmet’te oturduğu koltukta uykuya dalmıştı.

Ferda Önenerk

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 363
favori
like
share
MAVi Tarih: 22.07.2009 00:03
tşler..