İster sevgili olsun, ister evli, erkeklerin büyük çoğunluğu ne yazık ki eşlerini ya da sevgililerini aldatıyor. Peki, yaşları ya da konumları ne olursa olsun, erkeklerin vazgeçmediği bu yasak duygunun sebepleri neler?.

Kadınlar aldatılmaktan ne kadar nefret ediyorsa, erkekler de aldatmayı o kadar marifet sayıyorlar. Peki erkekler niçin partnerlerini aldatmaktan kendilerini alıkoyamıyorlar? Erkeklerin eşlerini ya da sevgililerini başka kadın veya kadınlarla aldatmasının pek çok sebebi var:

1. Cinsel Iliski

Erkeklerin çoğu eşlerini cinsel iliski için aldatır. Çünkü erkekler rahatlıkla, bir kadına karşı duygusal bir şey hissetmeden cinsel iliski yaşayabilir. Genellikle uzun süre aynı kadınla birlikte olmaktan sıkılan erkek, başka kadınlarla da cinsellik yaşamak ister. Çoğu zaman, başkasıyla seks yaparak eşini aldatan erkek, hâlâ eşini seviyordur. Ancak fantezilerini sevgilisiyle gerçekleştirmek ona heyecan verir.

2. Ego
Erkekler kimi zaman da kendi egolarını tatmin etmek için eşlerini aldatırlar. Başka bir kadınla yaşanan seks, erkeğin egosunu tatmin eder. Erkeklerin çoğu ne kadar çok kadınla birlikte olursa, kendine o kadar çok güven duyar.

3. Heyecan

Uzun süreli ilişkilerden çabuk sıkılan erkek başka kadınlara yanaşarak heyecan duyar. Bazen bir ilişki ne kadar iyi olursa olsun, heyecan bittiği için erkek yeni bir oyuncak bulmuşçasına başka kadınlara yönelir.

4. Çünkü yapabilirler

Erkekler aldatır, çünkü bu işi kadınlara oranla çok daha kolay yaparlar. Kadınlar daha duygusaldır ve aldatmak yerine terk etmeyi tercih ederler.

5. Avlanma içgüdüsü

Erkeklerin çoğu sosyal normlar yerine içgüdülerine göre davranırlar. Özellikle genç erkekler kızları avlanmayı bekleyen canlılar olarak nitelendirirler ve kızları elde etmeyi kendilerine hedef olarak belirlerler.

6. Yaşlanma korkusu

Erkekler özellikle orta yaş bunalımına girdikleri zaman eşlerini aldatmaya başlarlar, bu sayede kendilerine olan güvenlerini tazelerler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2772
favori
like
share
mehmetuysal Tarih: 24.04.2007 15:25
iyi bir bir konuya değinmişsin
Nerqish Tarih: 20.04.2007 10:34
cok guzel tespitler valla tebrik ederim
duyguseli sana katilmiyorum canim ozur dilerim :18:
sagol paylasimin icin dogru ve guzel tespitler erkekler duygu olmaksizin kadinlarla iliski yasarlar ama kadin bunu asla yapamaz cok haklisin
DuyguSeLi Tarih: 17.04.2007 01:43
ebrucum, tsk ederim, fakat suda bir gercek ki , kadinlar bu zamanda erkeklerden daha cok esini sevgilisini aldatiyor :18:
çhatlack Tarih: 06.04.2007 17:27
hepinize teşekkürler
MY_RA Tarih: 11.11.2005 23:50
Erkekler neden mi aldatır??? Çok basit... Dünya kendileri için döner sanıyorlar da ondan... :10: :8:
SU-PERISI Tarih: 11.11.2005 21:47
paylaşımın için teşekkürler
RaSeL Tarih: 06.11.2005 01:03
erkekler egolari icin aldatirlar oysa aldatirken kendilerinide aldatiklarini hic hesaba katmazlar..
bilgiler icin saol
kan_cicegi Tarih: 04.11.2005 21:55
cok tesekurler paylasim icin
Bitanesinin_Bebegi Tarih: 19.09.2005 00:02
bilgiler icin cok sagol

malesef su zamanda cogu erkek esini veya sevgilisini aldatiyor, bunun önüne gecmek cok zor, insan ne kadar mücadele verse bile, erkek gözünün icine baka baka aldatiyor