Ümit Karan'a canlı yayında sorduğu ahlaksız soru, ünlü spor yorumcusu ve eski hakem Eman Toroğlu'nun kovulmasına neden oldu. Şansal Büyüka da istifasını verdi.Digitürk yönetimi, Erman Toroğlu'nun sözleşmesini fesh ettiği açıkladı. Sözleşme feshinin Erman Toroğlu'nun Ümit karan'a sorduğu sorudan dolayı olduğu belirtilirken, Toroğlu'na bu fesih nedeniyle tazminat da ödenmenyeceği ifade ediliyor.

Şansal Büyüka'nın bu gelişme üzerine yönetime istifasını sunduğu öğrenildi.

TV'deki gelişmeleri akşam saatlerinde haber alan Mehmet Emin Karamehmet'in devreye girdiği ve Büyüka ile Toroğlu'na haber gönderip 'sakın bir yere gitmeyin yarın sabah toplantı yapacağız' dediği de öğrenildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1422
favori
like
share
ykalaman Tarih: 13.09.2005 07:14
Digitürk'ün Yönetim Kurulu Başkanı Karacan,''Ben yönetici olduğum sürece Erman Toroğlu program yapamaz'' demişti! Şansal Büyüka-Erman Toroğlu ikilisi 15 gün aradan sonra bu akşam Lig TV'de Maraton'a devam etti

İSTANBUL
Digitürk üzerinden yayın yapan Lig TV'de bu akşam Maraton programında Şansal Büyüka-Erman Toroğlu ikilisi yine ekrana geldiler. Ancak geçmiş programların aksine Maraton programında sınırsız değil 3'er dakikalık maç görüntüleri yeraldı.
Galatasaraylı futbolcu Ümit Karan hakkında söylediği sözler nedeniyle Lig TV'deki işine son verildiği iddia edilen eski hakem Erman Toroğlu hakkında 5 Eylül'de yayınlanan Star gazetesinden Murat Kelkitlioğlu'na konuşan Ali İhsan Karacan, ''Yazıldığı gibi Toroğlu'nu geri getirmem için Mehmet Emin Karamehmet'in ricacı olduğu konularına gülüp geçiyorum. Böyle bir şey yok. Ben burada olduğum sürece Toroğlu burada program yapamaz'' demişti.

ACABA KARACAN NE YAPACAK?
Karacan daha sonra şunları söylemişti, ''Ben hiçbir zaman seviyenin düşmesine izin vermem. Maraton programında Erman Toroğlu'nun kullandığı deyimler, ifadeler oldukça rahatsızlık verici. Zaten bu nedenle geçen seneden beri problemlerimiz vardı. Bu arada biz Şansal beye 'git' demedik. Bana bu konuyla ilgili olarak, şu ana kadar yazılanların aksine, herhangi bir cevap vermedi. Ancak, yüksek ihtimalle o da ayrılacaktır. Bu hiç problem değil. Bundan sonra ben yönetici olduğum sürece burada program yapamayacaklar. RTÜK'ten aldığımız cezalar ve uyarılar ortada. Herşey raiting demek değil. Bizim yayın ilkelerimiz var, bu ilkeleri kimseye çiğnetmem. Bu arada, gidenlerin yerine öyle astronomik fiyatlarla dışarıdan birini getirmem söz konusu değil. Bunu kendi içimizde halledeceğiz. Öte yandan, yine yazıldığı gibi Toroğlu'nu geri getirmem için Mehmet Emin Karamehmet'in ricacı olduğu konularına gülüp geçiyorum. Böyle bir şey yok. Ben burada olduğum sürece Toroğlu burada program yapamaz''
ykalaman Tarih: 09.09.2005 07:37
Digitürk'ün Yönetim Kurulu Başkanı Karacan, ''Ben burada olduğum müddetçe Erman Toroğlu program yapamaz. Şansal Büyüka da ayrılacak. Show TV'de devam edecekler''

Galatasaraylı futbolcu Ümit Karan hakkında söylediği sözler nedeniyle Lig TV'deki işine son verilen eski hakem Erman Toroğlu hakkında Digitürk'ün yönetim kurulu başkanı Ali İhsan Karacan son sözü söyledi. Star gazetesinden Murat Kelkitlioğlu'na konuşan Karacan şunları söyledi, ''Ben hiçbir zaman seviyenin düşmesine izin vermem. Maraton programında Erman Toroğlu'nun kullandığı deyimler, ifadeler oldukça rahatsızlık verici. Zaten bu nedenle geçen seneden beri problemlerimiz vardı. Bu arada biz Şansal beye 'git' demedik. Bana bu konuyla ilgili olarak, şu ana kadar yazılanların aksine, herhangi bir cevap vermedi. Ancak, yüksek ihtimalle o da ayrılacaktır. Bu hiç problem değil. Bundan sonra ben yönetici olduğum sürece burada program yapamayacaklar. RTÜK'ten aldığımız cezalar ve uyarılar ortada. Herşey raiting demek değil. Bizim yayın ilkelerimiz var, bu ilkeleri kimseye çiğnetmem. Geçen sene ATV ile anlaşmışlardı, ancak olmadı. Şimdi de büyük ihtimalle Show TV'de devam edecekler. Bu beni hiç ilgilendirmez. Benim elimde çok önemli bir koz var, o da maçların uzun görüntüleri. Bunları yayınlama hakkı bizde ve TRT'de. Biz bu görüntüleri değerlendiricez. Hangi kanalda program yaparlarsa yapsınlar, 3 dakikalık görüntü onları tatmin eder mi, bilinmez. Çok geniş bir kadromuz var. Büyük bir ihtimalle Şansal beyin ekibi de ayrılacaktır. Bu da problem değil. Şu anda olayın netleşmesini ve soğumasını bekliyorum. Önümüzdeki hafta ortasına kadar bu sorunu çözeceğiz. En değerli mal olan uzun görüntüler bizim elimizde. Bu çok önemli. Bu arada, gidenlerin yerine öyle astronomik fiyatlarla dışarıdan birini getirmem söz konusu değil. Bunu kendi içimizde halledeceğiz. Öte yandan, yine yazıldığı gibi Toroğlu'nu geri getirmem için Mehmet Emin Karamehmet'in ricacı olduğu konularına gülüp geçiyorum. Böyle bir şey yok. Ben burada olduğum sürece Toroğlu burada program yapamaz''.
ykalaman Tarih: 09.09.2005 07:34
Digiturk, Lig TV'nin yorumcusu eski hakem Erman Toroğlu'nun işine son verdi. Şansal Büyüka'da, ''Erman yoksa ben de yokum'' diyerek rest çekti, Lig TV'den ayrıldı

Türk televizyonlarının sevilen programı Maraton'da dün akşam saatlerinde ayrılık rüzgarları başladı. Digitürk Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Karacan, dün Şansal Büyüka ile bir araya geldi. Büyüka'ya sözleşme yenilemek istediklerini ifade eden Karacan ancak Erman Toroğlu ile 'Çalışmak istemiyoruz. Kendinize yeni bir partner bulun' dedi. Karacan'ın bu ifadesi üzerine Şansal Büyüka, bu şartlar altında sözleşme yenilemeyeceğini belirterek, 'Siz kendinize yeni bir ekip bulun' karşılığını verdi. Bu gelişmelerden sonra Şansal Büyüka'nın ofisini boşalttığı ve Lig Tv ile yollarını tamamen ayırdığı ifade edildi.
Şansal Büyüka ve ekibinin Lig Tv ile sözleşmesi geçtiğimiz sezon sona ermişti. Büyüka ve Toroğlu, atv'den teklif almış ancak önceliği Lig Tv'ye vermişlerdi. Erman Toroğlu ise, Lig Tv ile sözleşmeyi imzalamış ve sözleşmesine Büyüka ve ekibini koydurmuştu. Şansal Büyüka ve ekibi Lig Tv'den ayrılırsa, Erman Toroğlu otomatikman serbest kalacaktı. Lig Tv'deki bu gelişmelerden akşam saatlerinde haberdar olan Mehmet Emin Karamehmet'in devreye girdiği Büyüka ve Toroğlu'na haber gönderip, yarın sabah bir toplantı yapacağı ve 'Sakın bir yere ayrılmayın' dediği öğrenildi.
lazcop Tarih: 02.09.2005 00:03
dogru dedin puslukurt. cok ukalaca pogram yapmaya baslamisdilar :18:
puslukurt Tarih: 01.09.2005 18:33
Bunlar zaten fazla olmaya başlamışlardı sanki bunlardan başka bu işi yapabilecek ve bunlar kadar futbol bilgisine sahip insan yokmuş gibi herşeye ukalaca cevap veriyorlardı. İnşallah biletleri kesilmiştir.
Haber için teşekkürler üstad..