26 yıldır içtiği sigarayı bırakarak Yeşilay ailesine katılan Antakya Öğretmenevi Müdürü Abdulkadir Uçar'a, Yeşilay Antakya Temsilcisi Hidayet Şişkin tarafından 'Yeşilay Gönül Dostları Sertifikası' verildi.

Uçar'ı ziyaret ederek aldığı karardan dolayı tebrik eden Şişkin, Yeşilay'ın amaçlarına hizmet eden kurum, kuruluş ve şahıslara yönelik ödüllendirme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 26 yıldır sigara içen Abdulkadir Uçar'ın sigarayı bırakmasının kendilerini sevindirdiğini belirten Şişkin, "Abdulkadir Bey yasağın başladığı 19 Temmuz tarihinde sigarayı bırakmış. Gördüğünüz gibi yasak kanunu denen bu kanun, aslında teşvik ve cesaretlendirme kanunu olmuştur. Kanunu yapanları, uygulayanları ve destekleyenleri bir kez daha kutluyorum" dedi.

Antakya Öğretmenevi Müdürü Uçar da aldığı bir kararla bundan sonraki hayatında sigaraya hayır dediğini ve 26 yıldır kullandığı sigarayı, yasağın başladığı gün bıraktığını söyledi. Kendini tiryaki olarak adlandıran tüm tütün içicilere de sigarayı bırakmaları konusunda tavsiyede bulunan Uçar, bu kararı almasında kendisine yardımcı olan ve teşvik eden Yeşilay ailesine teşekkür etti. Açıklamaların ardından sigarayı bırakan Uçar'a, Şişkin tarafından 'Yeşilay Gönül Dostları Sertifikası' verildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 298
favori
like
share