Namaz kılmayandan hayvan bile kaçar


Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) bir gün bir devenin kendisine doğru koşarak korkuyla geldiğini görür. Arkasından da bir adam deveyi kovalamaktadır. Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) deveyi durdurur. Devenin sahibine deveyi neden kovaladığını sorar.
Adam;
“Yâ Resulallah bu deve hep huysuzluk etmekte, sabaha kadar ahırda tepinip durmakta. Ben de huysuz olduğu için onu kesmek istedim. O da kaçtı” der.

Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem);
“Bir de deveyi dinleyelim” buyurur. Bunun üzerine deve dile gelir ve konuşur;

“Yâ Resulallah, sahibim ve ev halkı her gece yatsı namazını kılmadan yatıyorlar. Allahü teâlânın gazabına uğramaları yakındır. Onlara gelecek olan gazab-ı ilahinin beni de helak etmesinden korkarım” dedi.

Adam bundan korkarak, bir daha ailece yatsı namazını kılmadan yatmayacaklarına söz verdi.

HUZUR PINARI - İslamiyet, İslam Dini, Ehl-i Sünnet İtikadı, İlmihal, Kitaplar... dan gelen mail

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 353
favori
like
share
ReaLMasteR Tarih: 23.07.2009 23:58
Bir Deve bile neleri anlıyor ben kendi nefsime konuşuyorum ben hiç bişey anlamıyorum anlayamıyorum.mevla cümlemize anlamak anladığımız ilede amel etmeyi ve amel ettiklerimizi yakınlarımıza ve başkalarına anlatmayı onlarında amel etmelerine vesile olmayı nasip ve müessere etsin. AMIN.
£fenDi Tarih: 23.07.2009 19:02
Selamun Aleykum Gerçektende İbret Alınacak ßir Durum Öenmli Olan ßizimde ßurdan Kendimize Pay ßiçmemiz... Teşekkürler ALLAH Celle Celaluhu Razı Ve Hoşnut Olsun ßu Güzel Paylaşımın İçin Çok Çok Sağol İnşAllah...
Haydi Tarih: 23.07.2009 18:40
[COLOR="YellowGreen"]şimdi sevgili hayvanlar ya da eşyalar konuşsa neler derler?