- kapatıcı; stick mi, likit mi? Stick kapatıcılar daha kapatıcı ve kullanımı daha pratiktir. Ama likit kapatıcılara göre daha yağlıdır. Bu durumda cildiniz kuru veya normal ise stick, yağlı ve akneli ise likit kapatıcıları tercih edin.

- fondötenin rengi... İdeal renk, doğal cilt tonunuzun 1- 1,5 ton açığıdır. Bu tonu yakalamak için en iyi yöntem alacağınız fondöteni çenenizde denemenizdir. Teninizle hiç bir ton farkı oluşturmuyorsa doğru rengi buldunuz demektir. Karar vermeden önce bir kez de gün ışığında kontrol etmeyi unutmayın!

- fondöten sürerken... Uygulamadan önce fondöteni avucunuza alıp ısıtın. Yüzünüzün ortasından başlayıp kenarlara doğru uygulayın.

- fondöteni sürerken sünger mi, eller mi kullanılmalı? Hafif, belirsiz bir makyaj için sünger, daha etkili ve kapatıcı bir makyaj için ellerinizi kullanın.

- maske gibi fondöten... Fondöteninizin yüzünüzde bir maske gibi durmasını önlemek için boynunuza, kulak ve saç diplerinize de sürmeyi unutmayın.

- fondöteni fazla mı sürdünüz? Evdeyseniz küçük bir süngeri suyla nemlendirin, üzerine bir parça nemlendirici krem dökün ve yüzünüzde bastırmadan dolaştırın. Evden çıktıktan sonra fark ettiyseniz, en yakın tuvalete gidin, ellerinizi ıslatıp yüzünüze hafif hafif vurarak teninizi nemlendirin ve bir kağıt mendili yüzünüze koyup fondöten fazlasını alması için bir kaç dakika bekleyin.

- kaşlarınıza fondöten mi sürüldü? Bir kaş tarağıyla veya ufak bir fırçayla kaşlarınızı aşağı-yukarı, sağa-sola fırçalayın.

- toz pudra mı, kompakt pudra mı? Toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir; fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler; toz pudralara göre daha pudralı bir sonuç verirler.

- toz pudra sürerken... Fırçanızı pudraladıktan sonra, yüzünüze sürmeden önce, fazlasını almak için mutlaka üfleyin. Aksi halde unlanmış bir görünüme bürünürsünüz.

- daha aydınlık bir ten için... Pudranıza bir miktar sedefli pudra ekleyin. Elbette pudranız toz pudra ise&

- allığınızı uygularken...
Yüzünüz...
* yuvarlaksa, yanaklardan şakaklara doğru üçgen;
* ovalse, yanakların üzerine dairesel;
* kare veya dikdörtgense, yanakların üzerine yatay;
* uzunsa, yanakların hemen altından yatay ve hafif yukarı doğru uygulayın.

- çok mu allık sürdünüz? Hafifletmek için büyük bir fırça ile biraz toz pudra uygulayın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 486
favori
like
share
DİDEM Tarih: 26.01.2006 16:02
faydalı bilgilerin için teşekkürler.
missx Tarih: 21.01.2006 16:21
teşekkürler baby :23:
eBRuLy Tarih: 21.01.2006 13:31
tesekkürler canim bilgilerin icin :3:
SU-PERISI Tarih: 28.11.2005 08:42
bilgileriniz için teşekkürler elinize sağlık
casper Tarih: 27.11.2005 19:47
bunlar çok faydalı bilgiler baby teşekkürler
fiLiz Tarih: 03.09.2005 21:53
bu bilgiler her eve lazim :23:
saol baby
CiCym Tarih: 03.09.2005 14:48
sagollll bilgiler icinnn
FadiK Tarih: 02.09.2005 14:50
sagolasin babycim ipuclarin icin