Hadi bana bir mektup yaz..
Mahsus slm et bütün arkadaşlarımdan..
Bana burada yaramaz havadis yok yalanları yaz..

Çocuklar iyiler büyüyorlar de.. Evdeki çocuklar gibi sokaklarda yatan çocuklar da iyi, onları kimse horlamıyor, bankamatiklerde yatmıyor, büfelerden ve insanlardan yiyecek dilenmiyorlar de..

Buralarda hiç bir şey değişmedi, her şey bıraktığın gibi duruyor de..Herkes hasret ile seni soruyor, çocukluğunda top oynarken camını defalarca kırdığın yaşlı komşumuzun gözleri bile senin adın geçince dolu dolu oluyor de.. Komşular birbirleri ile akraba gibi, hastalanan komşusuna kapı komşusu sıcak çorba taşıyor hala de mesela..

Hadi şimdi bana yalanlar yaz..

Yaşlılardan kimse terk-i diyar etmedi, hepsi ağaçlar gibi dimdik ayaktalar de.. Hatta çocuk iken tırmandığın ağaçlar bile duruyor,çocukluğunda o ağaçlara birlikte tırmandığın ve şimdi müteahhit olan bir arkadaşın apartman dikmek için o ağaçları kesmedi de..

Anacığımın saçlarının hala gece gibi simsiyah olduğunu söyle, saçlarının hayatın çilesi ve benim yokluğumun üzüntüsünden bembeyaz kesilmediğini yaz bana.. Senin yokluğuna ağlamaktan artık gözlerinin görmez olduğu yalan, okuma yazma bilmediği halde senin mektuplarına dakikalarca bakıyor de..

Hadi şimdi bana yalanlar yaz..

Akrabalarımdan slm olduğunu yaz bana.. Senin çocukluğunda olduğu gibi bayramlarda hep bir aradayız, herkes birbirini seviyor, akraba akrebe dönüşmedi henüz de..Hala senin çocukluğunun tadında burada bayramlar, parayı çocukların hayatından daha çok seven adamlar bayramlarda leş kokan bodrum katlarında sahte şeker imal edip çocukları zehirlemiyorlar de.. Yalanlar yaz bana..

Mahsus slm et gül yüzlü sevgiliden.. Sen gittin gideli yemekten içmekten kesildi de..Beni bekler misin diye verdiğin yüzük hala parmağında, o yüzük bir sarraf vitrinine düşmedi çünkü gerçek aşklar sarraf vitrinine, eskici tezgahlarına düşmez de.. O hala seni bekliyor de..

Hadi şimdi yalanlar yaz bana..

Mahsus slm et bana mektubunda..
Yazdıklarımda hiç bir yalanım yok, hayatın kendisi baştan sona bir yalan iken benim yazdıklarım yalan olmaz ki oğlum de..

Arayı çok uzatma, bana sıkça mektup gönder baba.. mektuplarında yalanlar yaz bana.. Çünkü gurbette olunca, sizden gelen bir mektup ben üzülmeyeyim diye yalanlar ile dolu bile olsa, evimin, sokağımın, şehrimin, sevdiğimin ve sizin kokunuzu bana taşıdığı için buraların gerçeklerinden çok daha güzel..

Hadi baba, şimdi yeni yalanlar yaz bana..

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 318
favori
like
share
BLackLife Tarih: 26.07.2009 14:44
tSkLer cok cok qüzeLmiS
MiSS-FENER Tarih: 26.07.2009 12:48
Babaya Özlem..Keşkeler Olmasa..

Emeğinize Sağlık..
EZqiiiii Tarih: 25.07.2009 22:08
Emeqinize SaqLik TşkLer
Nehir Tarih: 24.07.2009 20:08
Eskiden gelen mektuplarda kişinin o sevgi kokan yüreğini hissederdin..

internet çıktı çıkalı mailler başladı.silebilir hale döndü sevgilerde..

mektup öylemi ona kıyamazsın, o sana kalan en güzel hatıradır..

emeğinize sağlık sidelya..keşke diyorum o mektuplaşmalar geri dönse..

Postacıyı beklesek kapılarda...
Şayeste Tarih: 24.07.2009 17:57
Yüreğine sağlık 1sidelya..
Mektubun tadı bir başka..