Kim Possible Çizgi Film Kahramanı - Kim Possible - Çizgi Film Kahramanı

Kimberly Ann Posible Kim Possible çizgi filminin karakteri. Kim, dizinin başlangıcında yaklaşık 15 yaşındadır ve her sezon yaşlanarak 4. Sezonda 18 yaşına girer. Kim okulunun futbol takımı “Mad Dogs“ için amigo kızlık yapar. Boş zamanlarında ise arkadaşı Ron ile beraber Dünya'yı kurtarır. Kim’in yeşil gözleri ve kırmızı, uzun saçları vardır ve genellikle saçları bir gözünü kapatır. Görevdeyken ilk üç sezonda koyu yeşil pantolon ve göbeği acik bluz giyer, 4. Sezonda ise pantolonu kaza ile yirtılır ve başka benzer bir elbise bulamadığı icin kıyafetini değiştirir. Ayrıca Wade ona zırhlı bir elbise yapar ve bu elbiseyi birkaç bölümde kullanır. Bu elbise kendi kendini tamir edebilir ve şekil değiştirebilir. Örneğin 64. bölümde eli bir beyzbol eldivenine dönüşür ve Shego'nun plazma bombasını geri firlatır. Kim ilk üç sezonda çok kişiye Aşık olur, ama hepsi kısa sürer. Kim ilk 37. bölümde Ron'u yanağından öper, ve 43. Bölümde Josh Mankey'den dudağından bir öpücük alır. 53. Bölümde ise duyguları değiştiren bir cihazın kontrolü altinda iken Ron'u dudağından öper. 3. Sezonun finalinde Kim Eric adında Dr. Drakken tarafından üretilmiş bir robota aşık olur. Ron yavaş yavaş Kim'i kaybettiğinin farkına varır ve bunun üzerine onu sevdiğinin ilk sinyallerini verir. Kim ve Ron aralarında arkadaşlıktan daha fazla seyler olduğunun farkına varırlar ve ilk kez gerçek dudaktan öpüşürler ve resmen beraber olurlar.Ancak durum sonra değişir.Kim Possible'ın adı İngilizce “impossible“e dayanır ve anlamı, onun herşeyi yapabilmesidir. Bu ismin asıl kaynağı Mission : Impossible adlı filme dayanır. Kim'in en çok kullandığı cümleler şunlardır: “What’s he sitch?“ (Ne var ne yok? – Kimminukatörüne cevap verirken kullanır; çizgi filmin introsunda da kullanılır (Türkçe jenerikte “Yeni görevim nedir“), “So not the drama“ (Türkçesi yok - Kim Possible'ın Filmi So the Drama'nın adı bu cümleden gelmektedir). Bu cümleler klasik olmuştur ve her bölümde kullanılır.Karakter Tarihi

Kim, önce bebekbakıcılığı yapabilmek için "KimPossible.com" adlı siteyi kurdu. Sloganı "Yapamayacağım şey yok"du. Sonra sitesi Bay Paisley adlı Upperton'lı milyoner bir koleksiyoncu tarafından ziyaret edildi. Bay Paisley iş ortağıyla birlikte lazerli güvenlik sistemlerinde hapis kalmıştı. Yanlarında bulunan laptop sayesinde Impossible Takımı'ndan yardım istemek için "Impossible.com" adresi yerine Kim'in web sitesine yardım çağrısı bıraktılar. Kim aynı zamanda amigokızlar takımında olduğu için öldürücü lazerlerin arasından kolaylıkla geçti. O günden beri Ron, Rufus ve Wade ile birlikte dünyayı kurtarıyor.Ve maceralara atılıyorRon Stoppable, Kim Possible adlı çizgi dizinin karakterlerinden biridir. Sevimli, nazik ve sakar bir gençtir. Görevdeyken Kim'in elbisesine benzer bir kıyafet giyer. Rufus adında bir tüysüz köstebeği vardır, onu genellikle pantolonunun cebinde taşır. Bu ev hayvanını alma nedeni, babasının hayvan tüylerine karşı alerjisi olmasıdır. Ron'un sarışın dağınık saçları ve kahverengi gözleri vardır. Maymunlardan ve örümcek gibi küçük hayvanlardan çok korkar. En sevdiği lokanta Meksika tarzı "Bueno Nacho" dur. 4. Sezonda Smarty Mart'ın başkanını kurtardığı için orada işe alınır.
Düşmanları onun adını unuttuğu için çoğu zaman ona sidekick (Türkçe: yardımcı arkadaş) diye hitap ederler. 66. Bölümde, sahtekarlıkla da olsa okulunun takımı "Mad Dogs"a girmeyi başarır, ama ileri maçları kabiliyeti sayesinde kazanır ve kısa zaman birçok ödül alır. Kim birkaç bölümde onun tatlı olduğunu söyler, Ron da Kim hakkında aynı şeyleri söyler.
Ron'un en çok kullandığı kelime "Booyah!" dır. Literal olarak Türkçe karşılığı yoktur, "harika"ya benzer bir anlamı vardır. Bu kelimeyi her bölümde çok kez kullanır. Ron, Maymun Kung Fu'su "Tai Shing Pek Kwar" Maymun Gücü'nden sonra bilen ikinci kişidir. Ron 55. bölümde bir kötülük makinasıyla yanlışlıkla Zorpox adında kötü birisi olur ve birden Kim'in düşmanı oluverir. Adının anlamı "unstoppable" İngilizce'ye dayanır ve anlamı, sakarlığını hitap ederek, 'kimse onu durduramaz'dır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3453
favori
like
share