Tensel bir yangından arda kalan düşsel karaları çaldım gözlerime

yokluğunu hoş görmeyeceğim işte!yarınlarımı yitirdim ya dün olduğum yerde sayacağım inadına hep aynı yanıklığımla seveceğim seni yine...Yollarını içip yılların dibe vurduğunda saçlarına ilişen akların bir tekini bile üstüne kondurmayan gecelerinin düş vurgunu olacağım!

Saatler onikiyi vurduğunda "zoonnk!!" sesleriyle çınlayacak vicdanın..!!
ellerinin ayasıyla yüklendiğin yüreğin kusacak gözlerimi yastığının kenarına..ben geceye ağlarken kulak kıvrımlarının içine sızacak iç çekişlerim öyle "ah!" inleyeceğim ki sende beni ağlayacaksın!


Bitimlik gecelere ısmarlamayacağım seni hep son sandığın yerden başlayacaksın ve saatler ikiyi vurduğunda sahte uyku nöbetlerini ayartacaksın. gözçukurlarına bir hayal çengelleyeceksin ağzına varan tuzlu suya aldırmadan...


O dağın eteklerinde olacaksın yine
aşka kılpayı...
.............................

ve yüreğinde kentinin rengini giymiş kaldırım taşları.. ayın perdeleri kapalı... sol omuzundaki meleğin kanadından almak için arta kalanlarımı titrek parmaklarım değecek sana. Nicedir mekruh kılmıştın ya hani dokunulmazlıklar gerekti ya! değdiğim yer köprü olacak gönlüne...Ve ellerim boyandığında kızıllığına ayaklarının topuklarına mıhlanan anılarımdan kayacaksın..!!

susma..!!
susma(malısın)...
düş içimin boşluklarına düş.. bu kez bir "sus" düşecek payın. Ve.. ilk kez sen! olmayı deneyeceğim acıttığım yerden acıya acıya sürülen tenezzülsüz ardına.
düş içimin boşluklarına ben sana değmem..!!


Saatler..
üçü vurduğunda..
bağından henüz kopmuş bir ölüm dikilecek gözlerinin tam karşısındaki isli duvarına..!! kirpiklerinde çocuk saflığı bir sevdanın günahı.. yumulsan avuçlarının arasında buruşturulmuş deruni hicranımın faturasıyla gözçukurları boş sağır zebaniler sulanacak o tatlı son soluğuna… son bir kelam bağışlanacak sana.. boyundan epey büyük cesaretinle "dinle" demeye a'nın yetmeyecek..!! çünkü gözlerine değdiğinde harf harf suskunluklarım beyninin kabuklarını yırtıp geceye fışkıracak vicdanın... affetmeyecekler seni asla!

Onlar gelecek..
ve alıp ruhunu terkilerine sırrakadem basacaklar! Tırnaklarından başlayacaksın soğumaya yüreğinde son bularak! ki buz kesip hissiyatımı kora salmak neymiş bil!Ve seni daha çok seveceğim inadına berzaha kadar son bulmasın diye azabın...
Yıldızların sahibinden bir kez sunulmuş armağanım'dı hayat
çalana bu bedel hak!!!


hadi..
içimin boşluklarına düş!
ben sana değmem...

ALINTIDIR

E-kartlar için YagmuRTaneSi'ne tskler..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 255
favori
like
share
Saklımdasın Tarih: 24.07.2009 21:05
Çok güzeldi teşekkür ederim paylaştığınız için.
Nehir Tarih: 24.07.2009 20:37
Ve seni daha çok seveceğim inadına berzaha kadar son bulmasın diye azabın...
Yıldızların sahibinden bir kez sunulmuş armağanım'dı hayat
çalana bu bedel hak!!!

maalesef..

emeğinize sağlık hayat çok olay çalınıyor..