Kaçmak istediklerimden çok çabuk gittim .. Tek kaçamadığım sendin galiba..

İsteklerimiz mi çakıştı hep yoksa ruhumuza üflenen nefesimi paylaşamadık biz. Hem dayanamadık birbirimize hem hiç acımadan kanattık birbirimizi.. Sen benim tek soruluk hayatı geçme sınavımdın soru zordu, sen zordun. Cevabım unutamadıklarımla çakıştı hayatın benden istediği cevabı veremedim hiç, sınıfta kalışım ,sende kalışım bu yüzden.

Gittikçe azalan bir zaman, dilimde o türkü, hala içime sığmayan bir nefes ve hayat beni geçirmiyor senden.Eksilen sen değil de acıttığın yaralarım olsaydı keşke bana kattığın değerleri gülümseyerek anımsadıklarımla tartabilseydim.. Oysa sen bana yarım bir şiir sonunu dinlemeye dayanamadığım bir şarkı bıraktın. Ah!bir küsebilseydim sana nefesim nefesine değmeden yaşamayı göze alabilseydim, senden geçecektim belki ama göze alamadıklarım beni bıraktı sende hep.

Gitmelerim de gelmelerim gibi hep sanaydı, kaybolmaya yakın beliriveren bir siluet gibiydin bende tam tutacakken kaybolan , bulmaktan umudumu kestiğimde gözbebeklerimde beliren ah! aldatmacaların yanıltmacaların değil miydi zaten beni böylesine yoran . Nefesimin kesildiği yerde sende aldım nefesimi ben gitmedim bu yüzden senden hiç, unutamadım bana verdiğin hiçbir şeyi nefesimi alışını hiç unutmadım . Sen ayrılık koktun hep bense senden geçemedim, hiç gidemedim senden..

Bir yadigârdır şimdi hasret senden bana kalan . Ruhumu senden sonra karalayıp atıp bir kenara keşke beni bana yazan kalem sen olsaydın hasret yazmasaydı kalemin tek ismini kazısaydın ruhuma gerisi ne olursa olsaydı nefesim yeter ki nefesinden eksilmeseydi .

Ömrümüm üç noktasıydın sen anlattıkça bitmeyen, sınırladığın kelimelerime sığmayan...

Vurgun yemiş bir hüzünbazı oynar şimdi sensiz kalan yüreğim, sana alkış tutar oyunu seyredenler senden gitmeyi beceremeyen benden gittiğin için.

Sen benden gittin ben de kalan sendin.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 301
favori
like
share
Nehir Tarih: 24.07.2009 20:26
Ömrümüm üç noktasıydın sen anlattıkça bitmeyen, sınırladığın kelimelerime sığmayan...

o üç noktada bitti..

emeğinize sağlık güzeldi..