Derin Sıçrayış: Hipnoz - Derin Sıçrayış: Hipnoz Kitap Özet - Derin Sıçrayış: Hipnoz Arka Kapak

Kitap Özet

Hayatını olumsuz kabullenişle donduran ve öylece kalakalan milyonlarca insan var. Hayatının baharındayken vazgeçen insanlar var. Kendi hayatına hükmetmekten, yön vermekten vazgeçen... Daha iyisini yapmaktan vazgeçen... Sağlıklı olmaktan vazgeçen... Daha güzel bir yaşamdan vazgeçen... Yaşama hakkının her zerresini kendinin ve insanlığın hayrına kullanabilecekken farkına bile varmadan göç eden milyonlarca insan... Kendini değiştirince, etrafındaki her şeyin bu değişime ayak uydurabileceğini fark edemeyen milyonlarca insan...

Sahip olduğumuz ve sahip olmakla gurur duyduğumuz insan zekasının bir var olma gerekçesi var: Taptaze bir algılayışa doğru, yepyeni bir bakış açısına doğru müthiş bir sıçrama yapmak... Bu sıçrama, sıradan zekaların zannettiği üzere dışa doğru değil ve fakat geleceğimizi bağlayan prangaları temelinden sökmek üzere içe doğru yapılan bir sıçrayıştır. İnsanın merak ettiği bütün soruların cevabı, kendi içindedir ve sıçrayabileceği yegane yer kendisidir. Bizim sahip olduğumuz hipnoz anlayışı bir yöntem olarak bu çerçevede gelişmektedir.

İnsanlara özgü müthiş potansiyeli harekete geçirebilmenin elbette ki hipnozla doğrudan ilgisi var. Şimdi hipnozun olağanüstü işlerlik kazandığı zihinsel sürecin zeminlerinde dolanmanın vaktidir.

Kitap KapakDerin Sıçrayış: Hipnoz
Davranış Değiştirmenin Hipnotik İlkeleri
Dört Mevsim Kitap
Baskı Tarihi: Temmuz 2009
ISBN: 9786055649005
Sayfa: 343

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 321
favori
like
share