vista açılırken siyah ekran sorunun çözümüSorun

Sorun başlıktaki gibi. Makine açılırken Oturum Açılıyor ekranından sonra karşıma Belgelerimin açık olduğu bir explorer penceresi geliyor ve arka planda da simsiyah bir ekran var. Bulabildiğim tek geçici çözüm Görev Yöneticisini açıp explorer ı yeniden başlatmak. Ancak bu sayede masaüstüm görünür hale geliyor. Ne yaptıktan sonra başladığını hatırlamıyorum bu durumun.


Çözüm

Açılıştaki tüm işlemleri gösteren bir program indirdim internetten. Bununla baktığımda açılışta şüpheli lsass.exe ve explorer.exe yi gördüm. lsass ın kaynağı C:\\Windows\Config olarak görünüyordu. Yanında uyarı olarak dosya bulunamadı diyordu. Bilgisayarda aratınca dosyayı system32 de buldum. Config klasörünü oluşturup içine bir kopyasını attım. Yeniden başlatınca durumun daha kötüye gittiğini farkettim. Bu kez işlemi iptal ettim ve bingo. Sistem sorunsuz açıldı.

:1:PiSi NiCkLi Arkada$a Te$ekkürLer...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4547
favori
like
share
gokhan6691 Tarih: 22.09.2009 07:57
saol
creacreacrea Tarih: 02.09.2009 16:53
aynen bende bu sorunu yaşıyorum "Açılıştaki tüm işlemleri gösteren bir program indirdim" hangi programı indirdin ? ona göre çözüme gidicemde yardımcı olursan sevinirim.