Mahir Ali Pak Kimdir - Mahir Ali Pak Biyografi - Mahir Ali Pak Resimleri - Mahir Ali Pak Hakkında
Trabzonlular o'nu mutlaka tanır!

Trabzon belediyesinin en çalışken memurlarından biri olan 51 yaşındaki Mahir Ali Pak'ın on parmağında 10 marifet var. Eğer Trabzon'da yaşıyorsanız o görmemiş olmanız imkansız gibi bir şey. Mahir Ali pak öncelikle Trabzon Belediyesi'nin nikah memurluğu bürosunun müdürü. Bugüne kadar 5 bin nikah kıyan, geve gündüz, dağ bayır demeden dolaşan mahir Ali Pak'ın görevi bununla kalmıyor.Trabzon ve bölgedeki tüm festivallerde ihtişamıyla göz kamaştıran Trabzon belediyesinin Mehter takının başında da o var. Mahir Ali Pak sadece Türkiye değil dünyanın bir çok ülkesinde de mehter takımın başında giderek Trabzon'un adını Osmanlı'nın tarihini insanlara yaşatıyor. Küçüklükten müziğe olan merakı nedeniyle Askeriyede de bando takımında görev yapan ve hayatında ilk kez trampet çalan Pak Trabzon belediyesine ait olan ve bölgenin tek bando takımının da şefliğini yapıyor.

Trabzon belediyesi Caz orkestrasının şefliği görevini de başarıyla yürüten Mahir Ali Pak yaptığı tüm bu işlerin her birinden ayrı ayrı zevk aldığını belirterek, "En çok mehter takımının başındayken etkileniyorum. Gittiğimiz her yerde bizi baş tacı yapıyor. Mehter marşlarının insanlara verdiği o manevi haz beni de çok etkiliyor. Mehter müziğinden etkilenmeyenin Müslümanlığından veya Türklüğünden ben şüphe duyarım" diyor.


Mahir Ali Pak ve diğer nikah memurlarının kıydığı nikahlarda evlilik cüzdanının sürekli geline verildiğini belirterek bu kez kendisine evdeki şefin kim olduğunu soruyoruz. Evde Cumhurbaşkanı benim diyen pak, "Evde eşim olsa olsa içişleri bakanı olur" diyerek bu sorumuzu yanıtlıyor. Osmanlı kültürüne ve mehterana olan hayranlığı nedeniyle iki çocuğuna hilal ve Cihat isimlerini koyan Pak aynı zamanda iyi bir Judocu. Trabzon belediyesinde yayın Merkezi spikerliği, zabıta memurluğu, veri kontrol şefliği görevlerini geçmiş yıllarda yerine getiren Pak'ın kızının nikahını da kendisinin kıydığını belirtti.


Osmanlı'ya olan hayranlığı çocuklarına Hilal, Cihat, dinine olan bağlılığı ile
17 yıl judo yaptı. Trabzon belediyesinde Yayın Merkezi spikerliği, zabıta memurluğu, veri kontrol memurluğu görevlerinin ardından Trabzon belediyesi bandosuna verildi.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 715
favori
like
share