salon dekor örnekleri - salon ve oturma odası dekorasyon modelleri - salon resimleri
Küçük salonumuzu nasıl geniş gösterebiliriz?Bir mekanı büyük göstermek için öncelikle koyu renklerden ziyade açık renkleri tercih etmeniniz sizin lehinize olucaktır.

Ayrıca kücük bir salonunuz var ise bu salona orantılı bir şekilde koltuk takımı secmemiz gerekmektedir ve buna büfe,zigon ve mobilyamızın ek uzantılarını bir arada bulundurmamayı tercih etmeliyiz.Kücük salonlarda duvar kenarımıza bir cerceveli ayna koyarsak bu mekana derin bir hava katıcaktır ayrıca büyük tablolar kullanıyorsak bunlardan kacınmak gerekir.

Bunların yerine kücük ve sade birkac tane cerceveli tablolar tercih etmeliyiz. Ve koltuklarımızda büyük hacimli koltuklar yerine kücük hacimli ve naturel renkli koltuk ve koltuk takımları secmeliyiz.

Kücük mekanlarda etkileyici bir hava yaratmak için daha naturel,doğal ve sade dokuları tercih etmeliyiz burda oluşaka sevimli bir hava giren kişiyi etkileyecektir.Küçük salonlarımızda aydınlatmaları hen direk aydınlatma kullana bilirsiniz. Bulara örnek vermek gerekirse bir abajur veya masa lambası olabilir ve bunların dışında cok geniş ve büyük hacimli Avizeler kullanmaktan kacınmalıyız.Mekan içerisinde rekenklerimizi kullanmaya cok özen göstermeliyizBüyük bir salonu nasıl döşemeliyiz?

Büyük bir salon düşerken ilk önce tarzımıza karar vermek gerekmektedir.Bu tarzımızı belirlerkende moderen tarz , klasik tarz secimlerinde dikkat etmemiz gerekmektedir.

Örneğin Klasik Tarzda Salonumuzu döşüyeceksek büyük hacimli mobilyalar kullanacağımız için iki takım mobilya kullanmamıza gerek kalmıyacaktır mobilyayı ayıracak bir orta sehpa kullanabiliriz.Büyük bir salon döşerken oran ve orantıya cok önem vermeliyiz.Kanepe seçerken nelere dikkat edelim?


Kanepe secerkende ilk önce takkat etmemiz gereken tarzımız olmalıdır.Kanepelerde kaliteyi belirleyen unsurlar döşemesidir kullanılan süngerlerdir.

Buda kullanıcın tarzıyla halakalı rahatlığı seviyorsanız hacimli minderler sece biliriz veya bel rahatsızlığı cekiyorum diorsanız sert bir sünger yapısı olan bir kanepe secmeliyiz.

Ekanımız dar diktörken bir mekansa burda tek bir L koltuk veya kanepe kullanarakta bu mekanımızı değerlendire biliriz.L şeklindeki salonu nasıl döşemeliyiz?L şekilli bir salon yerleştirmemiz hen kolay bir salon tipidir.Buda otomatik olarak fonksiyonlar birbirinden ayrılmıştır zaten örneğin L bir salonun L kenarına direk bir masa konula bilir böylelikle yemek bölümü oturma bölümüyle ayrılmış olur.

Buda kullanıcıya bir kolaylık sağlar yaşdığınız yerde. L salonlarda dikkat etmemiz gereken koltukların hacimleridir koltukların büyüklüklerine cok dikkat etmemiz gerekirDöşemelik kumaş nasıl seçilir?Döşemelik kumaş secerkende öncelikle önem vereceğimiz kavram gene tarzımız olucaktır.
Klasik bir tar oluşturacaksak koyu ve net renkleri elememiz gerekir.Kontrü tarzında bir mekan oluşturuyoruz örneyin mavi tonları kullana biliriz.

Moderen tarzda ise daha transparan dokunma isi uyandıracak kumaşlar secmeliyiz bunlara örnek pelüş olabirlir bir kadefe olabilir .

Secilen kumaşlar cok önemlidir cünkü tarzımızı oluşturacak ve gösterecek hen önemli unsurlardır.Evde deri koltuk kullanabilir miyiz?Bu deri koltuk secimi tamamen kullanıcının kişi yapısıyla alakalıdır.Derinin görünüş acısndan daha derin ve kurumsal bir havası vardır

Bu güzden ofislerde şirketlerde daha sık kullanılır .Evlerde ise daha cok ikinci plandadırMobilyamızı hazır mı alalım yoksa yaptıralım mı?


Öncelikle bütcemize göre hareket etmeliyiz. Tasarlanmış görmüş olduğumuz mobilyayı aldığımızda
Bu hen güvenli yoldur.

Bir marongoza yaptırılan mobilyalarda her zaman süpriz cıkma olasılığı vardır.Bu süpriz o eşyaları kullanırken sürekli üzülmenize sebep olucaktır ve genelde bu böyle sonuclanır ve bu tür konulara dikkat etmemiz gerekiyor.

Berjer koltuk seçerken nelere dikkat edelim?

Berjer koltuk secerken evimizin aydınlık bir köşesini tercih etmeliyiz. Bu koltukları koyduğumuz bölümlerde genellikle hoş bir sohbet edebileceğimiz yeri olucaktır ve bu yüzden rahatlık cok ön plandadır.

Kullanılan bir doku cizgi varsa bunun konstarzını berjer koltuk bölümünde kullana biliriz ve böylelikle odak noktası haline gelir.Berjer koltuk takımı secerken salonuuzun metre karesiyle doğru orantılır.Salon Dekorasyon Resimleri
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3489
favori
like
share
Şayeste Tarih: 24.09.2010 08:51


Ben en çok bu evi beğendim ama renkler farklı olabilir
priyanka Tarih: 21.08.2009 13:51
hoş resimler çok güzeller