Gecenin Kanatları - Gecenin Kanatları Filmi - Gecenin Kanatları 2009 - Gecenin Kanatları Film Tanıtım - Beren Saat - Mahsun Kırmızıgül - Yavuz Bingöl - Gecenin Kanatları Gösterimi

Yapımcılığını Murat Tokat’ın yaptığı ve 2009 yılının en iddialı filmi olan Gecenin Kanatları dev kadrosuyla yakında çekimlerine başlıyor. Mahsun Kırmızıgül’ün proje tasarım ve Ahmet Küçükyaylacı ile birlikte senarist olarak imzasının bulunduğu Gecenin Kanatları’nın oyuncuları Beren Saat, Murat Ünalmış, Alper Kul, Yavuz Bingöl, Erkan Petekkaya, Teoman Kumbaracı, Ferit Kaya , Cezmi Baskın ve Arif Erkin çekim öncesi okuma ve kostüm provası için bir araya geldi. Önemli filmlerin sinema yönetmeni olan Serdar Akar’ın yöneteceği için titiz bir hazırlık sürecinden geçiliyor.
Bu yılın en iddialı filmlerinden biri olan Gecenin Kanatları bir dram-aşk filmi. Tutkuyla, inancı ve aşkla acıyı anlatan filmin ekibi oldukça neşeli. 11 Aralık 2009’da vizyona girecek olan filmin çekimleri 4 veya 5 hafta sürecek. Tüm çekimleri İstanbul’da tamamlanacak olan filmin senaryosunu gizli tutan ekip film ile ilgili şunları söylediler:

MURAT ÜNALMIŞ: Çok büyük bir aşk hikayesi. Böyle aşklar günümüzde bulunmuyor. Bu filmde öne çıkan duygu aşk olacak. Mahsun abi, sosyal içerikli filmlerine yine devam ediyor, ama bu kez süpervizör ve senarist olarak.. Bu film için 6 aydır çalışıyorum. Oynadığım karakterin inandırıcılığı açısından girdiğin sıkı disiplinin sonucunu alacağım.

BEREN SAAT: Benim adıma Gece’yi oynamak zorlu bir sınav olacak. Ama hikayemize ve yönetmenimize çok inanıyorum. Hazırlık sürecimiz de gayet verimli ve keyifli geçiyor.

YAVUZ BİNGÖL: Ali Rıza’yı oynamak belleğimi tazeleyecek. Geçmiş bir döneme tanıklık edenler 17 yaşındaki gençleri hatırlayacaklar. Çok zor bir rolü oynayacağım. Umarım altından kalkabilirim. Ama film seyirciyle buluştuğu zaman büyük bir keyifle izleneceğine inanıyorum.

ALPER KUL: Maslak, plazalar ve Küçük Armutlu’yu ayıran caddede sıkışıp kalmış hayatları olan gerçek hikayeleri anlatıyoruz. Serdar Akar ile ilk kez çalışmanın heyecanını da yaşıyorum.

ERKAN PETEKKAYA: Heyecanlıyım. İlk kez bir sinema filminde yer alacağım. Hikayeyi çok beğendim. Film, Türkiye’de de uluslar arası platformda da ilgi uyandıracak bir film oalacağına yürekten inanıyorum.. Heyecanla çekimlerin başlamasını bekliyorum. Daha önce oynadığım rollerden farklı karakter çıkartmak için hem beden dili hem de görünüş açısından hazırlıklarım devam ediyor.

TEOMAN KUMBARACIBAŞI: Büyük acılardan ve kendi yalın tercihlerimizle beyaz perdede hesaplaşmanın zamanı geçiyor derken bu filmde görev almak heyecan verici. Umarım Mahsun Kırmızıgül’ün, Serdar Akar’ın ve tüm ekibin coşkusu izleyiciyi de bu yüzleşmenin önemli bir bileşeni haline getirir.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1116
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 12.09.2009 22:20
Gecenin Kanatları 2009

Gösterim Tarihi: 11 Aralık 2009

Oyuncular: Beren Saat,Murat ünalmış,Erkan Petekkaya,Yavuz Bingöl
Murat Kul,Teoman Kumbaracıbaşı,Arif Erkin,Cezmi Baskın

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül, Serdar Akar

Senaryo: Mahsun Kırmızıgül, Ahmet Küçükkayalı

Yapımcı:Murat Tokat

Görüntü Yönetmeni: Mustafa Kuşçu

Müzik: Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen

Tür: Dram, Politik, Romantik, Suç

Yapım: 2009 ~ Türkiye

Dağıtım: Pinema Film

'gece' Kod adlı terörist yıllar önce polis baskınında ailesini kaybeder. Ve canlı bomba olmaya yemin eder ama bir yandan birine aşık olmuştur