DeadPool Çizgi Film Kahramanı - DeadPool - Çizgi Film Kahramanı

Güçleri: Wolverine adlı mutanttan alınmış hızlı iyileşme yeteneğine sahiptir. Yakın dövüşte iyi eğitim almıştır. Süper-gücü olmasa da oldukça kuvvetli ve çeviktir. Yüksek teknoloji içeren aletler ve her türlü silahı kullanabilir.Biyografi: Wade Wilson olarak bilinen adamın geçmişi gizemlidir. Oldukça iyi eğitim almış bir paralı asker ve ihtiyaç duyduğunda başkalarının kılığına girebilen bir suikastçidir.

Tamamlayamadığı bir görevinin ardından kendini yaralı bir halde ABD'nin kuzeyindeki gözlerden uzak bir kulübede Wade ve Mercedes Wilson'ın bakımında buldu. Wade Wilson'ı öldürerek onun kimliğini edindi, fakat yanlışlıkla Mercedes Wilson'ı da öldürünce büyük bir pişmanlık duydu. O zamandan beri Wade Wilson kimliğiyle hayatına devam etti.

Wade Wilson birçok tehlikeli görev aldı ve Vanessa adlı bir fahise ile yakınlaşmaya başladı. Kansere yakalandığını öğrenince Vanessa'yı terketti ve Kanada hükümetinin önerdiği teklifi kurtuluş umudu olarak görerek kabul etti. Hükümetin "Weapon X" projesini yürüttüğü binada onun kanserden kurtulmasına yarayan hızlı iyileşme yeteneğine sahip olmasını sağladılar, fakat bu işlem yüzünde yara izleri oluşturup çirkinleşmesine neden oldu. H Departmanı adlı bölümde çalışan Dr. Killbrew adlı bilim adamının yanına gönderildi. Killbrew kendine ait bir laborauarda hücrelere kapattığı insanlar üzerinde korkunç deneyler yapmaktaydı. Günün birinde bu deneklerinden biri Wilson'ın arkadaşlarından biri oldu ve Wilson arkadaşını acısını dindirmek için öldürmek zorunda kaldı. Arkadaşının intikamını almaya çalışırken Killbrew'ın koruması Ajax tarafından kalbi söküldü. Hızlı iyileşme yeteneğisayesinde kalbi yenilenince hayatta kalmayı başardı. Kaçmaya çalışırken Ajax'ı öldürdü. Deadpool adını alarak tekrar paralı askerlik yapmaya başladı.


Kingpin'in baş suikastçisi olmak için Bullseye ile mücadele etti. Hatta Frightful Four adlı suç ekibine bile katıldı. Ama Deadpool yalnız olarak bir yerlere gelmeye çalıştı. Weasel adlı silah yapımcısı ve Ilaney Brukner adlı pilotla arkadaşlık kurdu. Hellhouse adlı birliğin bir numaralı paralı askeri oldu.

Bir süre sonra Hellhouse'dan ayrılan Deadpool'un çeşirli süper-suçlularla birlikte çalıştığı oldu. Bu işbirliklerinden biri de Asgard'ın Kötülük Tanrısı olarak bilinen Loki ile oldu. Paralı askerlik yapmaya devam etti. Artık Copycat olarak tanınan Vanessa ile ilişkisi sürdü.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1549
favori
like
share
egoist41 Tarih: 24.09.2010 13:55
cok sewerim bu keretayı