Dünyanın en uzun boylu kalecisi!

Eskişehirspor´un Hırvat kalecisi Vanja İvesa, 2.05 metrelik boyuyla dünyanın en uzun boylu kalecisi unvanını taşıyor.İsviçre’nin Stein Am Rhein kentinde kamp yapan Eskişehirspor’un kalecisi İvesa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, araştırmalarına göre dünyanın en uzun boylu kalecisi olduğunu belirterek, uzun boylu kalecilerin diğer oyunculara göre daha kuvvetli olması gerektiğini, bunun için çok çalıştığını söyledi.

Türkiye futbol liginin de güce dayalı olduğunu ifade eden İvesa, şöyle konuştu:

" Uzun boylu olduğum için çok çalışmam ve güçlü olmam lazım. Bu konuda çalışmalarımı sürdürüyorum. Türkiye insanı futbolu çok seviyor. Taraftarın maçlara ilgi göstermesi futbolcuları motive ediyor. Bu yüzden her maça konsantre olmak zorundayız. Takımda hiç problem yok. Kamp çok iyi geçiyor. Arkadaşlarımız arasında iyi bir uyum var. Bu da bizi başarılı kılıyor."

İvesa, bu yıl Eskişehirspor’un iyi yerlere gelmesi için elinden gelen tüm çabayı sarf edeceğini anlatarak, "Geçen yıl ligde kalmamızın en büyük etkenlerden biri de muhteşem Eskişehirspor taraftarıdır. Onlar bizleri motive ederek ayağa kalkmamızı sağladı. Bu yıl elde ettiğimiz başarıları taraftarlarımıza armağan edeceğiz" dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1176
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 30.07.2009 00:06
ama iyi dde kaleci uzun boylu ya yerden gol çok yiyor ama bu sene defansa bir tane adam

alsa es es daha da iyi olur diye düşünüyorum
selcukbrs Tarih: 29.07.2009 22:19
yolda yürüyorum, İvesa yanımdan geçmiş hiç farketmemiştim, sonra arkasından baktım. Biraz ilerleyince Mithat Körler geçmiş, onu da farketmedim.
Ünlüler beni tanısın,
haydi bi daki tanırlar
selcukbrs Tarih: 29.07.2009 22:18
ivesa okadar iyi bi kaleci değil yan toplarda çok zayıf ivesa en uzun boylu ünvanını taşıyor bizim dimitar ivankovda en çok gol atan 5 kaleciden biri yakında kaleciliği bırakır bu forvete geçer
Haydi Tarih: 27.07.2009 19:15
[COLOR="YellowGreen"]yolda yürüyorum, İvesa yanımdan geçmiş hiç farketmemiştim, sonra arkasından baktım. Biraz ilerleyince Mithat Körler geçmiş, onu da farketmedim.
Ünlüler beni tanısın,