Gaziantepspor teknik direktörü Jose Coucerio, Tabata'sız oynamaya alıştıklarını ifade ederken, Fair Play Ligi'nde şampiyonluğun, şampiyonluk kadar önemli olduğunu vurguladı. Deneyimli teknik adam maç programını açıklamayan TFF'ye de tepki gösterdi.

Gaziantepspor teknik direktörü Jose Coucerio, Fair Play Ligi'nde geçen yıl takımının lider Beşiktaş'ın ise sonuncu olduğunu belirterek, ''Fair Play Ligi'nin en kötüsü ligin şampiyonu oldu. Neyi tercih edersiniz; şampiyonluğu mu yoksa Fair-Play'i mi? Ben tabii ki, ne olursa olsun ekibimin saha içinde iyi davranış sergilemesini isterim'' dedi.

JOSE: HOLLANDA KAMPINI DEĞERLENDİRDİ

Coucerio, 14 gündür devam eden Hollanda kampını ve son olarak Hollanda 1. Ligi takımlarından Heracles Almelo ile yapılan hazırlık maçını değerlendirdi.

Heracles Almelo maçının takım için ciddi bir test olduğunu, özellikle ilk yarıda iyi oynadıklarını, ikinci yarının ise daha dengeli geçtiğini belirtti. Rakiplerinin, hazırlık maçlarında karşılaştıkları takımların en güçlüsü olduğunu vurgulayan Coucerio, Gaziantepspor'un neler yapabileceğini gösterdiklerini söyledi.

Coucerio, ''Üç haftalık antrenman sonunda bütün gücümüzü gösteremeyiz, ama bir parça gücümüzü ortaya koyduk. Bir hafta sonra ligi başlayacak olan bir ekibe karşı oynadık. Teorik olarak baktığımızda tabii ki bizden daha iyi olmaları gerekiyordu. Ama biz, saha içinde onlarla aynı güçte olduğumuzu gösterdik. Saha sentetik çimdi. doğal çimde oynamayı tercih ederdik'' diye konuştu.

Karşılaşmadan önce İvan de Souza'nın sakatlandığını, bu oyuncunun yerine 17 yaşındaki Cenk'e görev verdiğini anımsatan Coucerio, ''Cenk de iyi maç çıkardı'' dedi.

''DİRENÇLİ TAKIM OLDUK”

Gaziantepspor'u geçen sezona göre oyun kalitesinin geliştiğini, takımın fiziksel olarak da daha dirençli hale geldiğini anlatan Coucerio, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Gaziantepspor'un neler yapabileceğini göreceksiniz. Tabii sezona kadar çeşitli denemeler yapmak zorundayım. Oyuncularımız hazırlık kampında kadronun netleştiği düşüncesine kapılmamalı. Mesela Tabata, sonra takıma katıldı. Geçen sezonun son bölümlerinde Tabata oynamıyordu. O da şu anda tekrar futbola ve ekibe adapte olmaya çalışıyor. Ben geldiğimden bu yana Tabata'sız oynadık maçları. O olmadan da iyi oynamaya devam ettik, diye düşünüyorum. Şu anda ilk 11'de şu oynar veya bu oynar demek istemiyorum. Takım 11 kişiden oluşmuyor. Haftalar geçtikçe oyuncularımı değiştirdiğimi göreceksiniz. Yani o haftaki futbolcularımın bana vereceği performans çok önemli. Oynayacağımız rakibe göre de strateji geliştireceğiz.''

“KİMSENİN YERİ GARANTİ DEĞİL”

Coucerio, şu ana kadar iki ayrı sistem çalıştıklarını, çünkü kadroda zaman zaman değişiklik olabileceğini anlatan Coucerio, şöyle konuştu:

''Yani sakatlık olabilir, ceza olabilir, istesek de istemesek de durumumuzu değiştirmek zorunda kalabiliriz. Tek istediğimiz takımın lig boyunca her türlü duruma karşı hazır olması. Kötü sürprizlerle karşılaşmamak için çözüm üretmeliyiz. Önümüze çıkabilecek bütün zorlukları düşünerek çalışma yapıyoruz. Çünkü bazı durumları kontrol edemeyebiliyorsunuz. Ben hoca olarak, sakatlıkları, cezaları kontrol edemem.''

“GALATASARAY MAÇININ GÜNÜ BİLE BELLİ DEĞİL”

Sezonun ilk haftasında sahalarında yapacakları Galatasaray maçının gününün bile belli olmadığını vurgulayan Jose Coucerio, ''Planlama yapmak istiyorum, ancak yapamıyorum. Maç tarihleri belli değil. Mesela önceki gün oynadığımız Heracles Almelo takımının bir aylık programı, tüm maç saatleri belli. Ama bizde bu sıkıntı var'' dedi.

“FAIR PLAY Mİ YOKSA ŞAMPİYONLUK MU?”

Coucerio, saha içinde iyi davranış sergilemenin her zaman önemli olduğunu kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Ama herkes biliyor ki; Fair Play sonuncusu olan Beşiktaş ligi şampiyon olarak tamamladı. Biz ise Fair Play Ligi'nde şampiyon olduk. Fair Play Ligi'nin en kötüsü, ligin şampiyonu oldu. Neyi tercih edersiniz; şampiyonluğu mu Fair Play'i mi? Ben tabii ki ne olursa olsun ekibimin saha içinde iyi davranış sergilemesini isterim.''

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 354
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 28.07.2009 12:05
bu sene G.antepspor zirveyi değil de üst sıraklari zorlar bence