Size hem iyi hem de kötü haberim var. Önce iyi haberi söylemek istiyorum. Erkeklerin gözünden kadın kıyafetlerini nasıl değerlendirdiklerini öğrendim. Kötü haber şu ki çekici sandığımız kıyafetler aslında değilmiş!
Erkeklere İtici Gelen Kıyafetler

Düşük Bel Pantolon
Belki de son beş yıldır kadın modasında yerini sabitlemiş düşük bel pantolonu çok sevdik. Erkeklerin söylemlerine bakılırsa onlar pek sevmemiş. Bacak boyunu kısa, kalçaları düşük gösteriyormuş. Bu nedenle düşük bel pantolon yerine normal bir pantolon giymenin daha iyi olacağını düşünüyorlar. Bu açıklama bana biraz mantıklı gelse de ardında gizli bir neden yattığını hissettim. Bana göre, düşük bel pantolondan frikik verilebilecek olması, vücut hatlarını belli ediyor olması erkeklerde korku yaratıyor.
Straples Kesim
Bu sezonun modasında straples kesimli kıyafetler yoğun olarak kullanılıyor. Elbiseler, bluzlar, tunikler, tulumlar hep straples kesimli. Yine bizim giymeyi çok sevdiğimiz straples kesimden erkekler pek haz etmiyormuş. Sürekli düşecekmiş izlenimi verdiğini ve kadının sürekli üstünü çekiştirmesinden dolayı rahatsızlık hissi veriyormuş. Aslında bu düşüncelerinde haklı sayılabilirler. Göğüs tipine dikkat etmeden giyilen straples kesimler acı sonlar doğurabiliyor. Küçük ve orta büyüklükte göğüsler için straples kesim uygundur, büyük göğüslüler içinse ne yazık ki değil.
Mini Etek
Kadınlığımızı fark edip, çekici olmaya çalıştığımız ilk zamanlarda mini eteğin gücüne inanırız. Bizi daha seksi, daha farklı gösterdiğini düşünürüz. Erkeklerle hiçbir konuda aynı paydada bulaşamayacağız sanırım. Çünkü erkekler mini eteğin kadını çekici değil basit gösterdiğini düşünüyor. Elbette ki bu tüm mini etekler için geçerli değil. İyi bir kumaştan yapılmış, kaliteli kesimli bir mini eteğin yarattığı etkiyi kimse yok sayamaz. Bana göre, basit görünüme neden olan etekle birlikte giyilen ayakkabının yanlış seçilmesi ve bacakları yeterince güzel olmayanların giymesi.
Bu düşünceler bir grup şehirli, 30 yaş üstü ve kariyer sahibi erkekler tarafından savunulmaktadır...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 90
favori
like
share
Nerqish Tarih: 29.08.2009 22:28
[COLOR="SlateGray"]straplez kesim ve mini etek asla sevmiyorum giymiyorumda. Ama dusuk bel kot vazgecilmezimdir cok tartissamda genede giyiyorum devamda edicem :72:
mihmandar Tarih: 22.08.2009 14:04
şahsen bir erkek olsam yanımdaki kadının orasını burasını çekiştirmeye gerek olmayan ya da benim onu uyarma ihtiyacı hissetmeyeceğim rahat ve şık birşeyler giymesi bana daha cazip gelirdi. çok dar ve çok bol giysiler kadını kadın çizgisinden uzaklaştırır. en güzeli yani şuhluk anlamında vucudu çok hafif saran dökümlü kesimler aay yeter bu kadar galiba