Her gün binlerce kadının yaptığı gibi MSN Kadın portalıyla hayatınıza yeni renkler katıyorsunuz. Moda sayfasına girdiniz, bir kadın size “alışverişe çıkmayı biliyor musunuz?” diye soruyor. “Tabii ki biliyorum, bu şaka mı?” diyebilirsiniz.
Alışverişe Çıkmayı Biliyor musunuz?

Alışveriş yapmak kadınların temel içgüdülerinden biridir. Alışverişe çıkmak ise sonradan öğrenilir. En doğru tercihleri yapmak, ihtiyaç duyduğunuz kıyafetleri alabilmek için kendinizi alışverişe hazırlamanız gerekir.
Yeni sezon için yeni kıyafetler almak hepimizi heyecanlandırır ve mutluluk sebebidir. Ay sonunda yüklü bir kredi kartı ekstresi görüp alışveriş mutluluğunu hazin bir sonla bitirmek istemezsiniz değil mi? Aylık kazancınızı ve alışveriş için harcayabileceğiniz maksimum bütçeyi belirleyin. Kendinize belirlediğiniz sınırı aşmamak için özen gösterin. Böylece zorlanmadan ya da diğer ihtiyaçlarınızdan kısmadan alışveriş yapabilirsiniz.
Mali hazırlığınız tamamsa ruhsal hazırlığa başlayabilirsiniz. Kendinizi psikolojik anlamda iyi hissettiğiniz ve aynaya baktığınızda beğendiğiniz bir yüzle alışverişe çıkın. Özellikle regl öncesi dönemlerde sinirleriniz gergin olabilir, giydiğiniz hiçbir şeyi beğenmeyebilirsiniz. Alışveriş yapmak eğlenceye değil işkenceye dönüşür.
Dar giyinme kabinleri, sıcak hava, uzun yürüyüşler, terlemek, sürekli giyilip çıkarılan kıyafetler, trafik ve kalabalık. Bütün olumsuzluklar ardı ardına sıralandı değil mi? Gerçeklerle yüzleşmek zor da olsa çözüm üretmek kolay. Her biri için pratik ve akılcı çözümler yaratabilirsiniz.
Alışverişe çıkmadan önce mutlaka ılık bir duş alıp rahatlayın. Sıcak hava ve terlemeyi göz önünde bulundurarak yeterince deodorant sıkın. Üzerinizdeki kıyafetin ve deneyeceğiniz kıyafetlerde leke olmaması için pudrasız deodorantlar kullanmaya dikkat edin.
Sürekli kıyafet denemesi yapacağınız için kat kat giyinmek yerine tek parça bir elbise giyin. Hem giymesi hem de çıkarması rahat olacaktır.
Saçlarınıza fön çektirmek yerine güzel bir at kuyruğu yapın. Kıyafet denerken saçlarınız bozulsa da küçük dokunuşlarla eski haline getirebilirsiniz.
Makyajsız dışarı çıkmama kuralını alışveriş yaparken kaldırın. Fondöten, koyu renkli ruj, bronz allık gibi makyaj malzemeleri denediğiniz kıyafetlerde leke yapabilir. Makyaj yapıp alışverişe çıktığım bir gün beyaz bir elbise deniyordum ve ne yazık ki fondöten lekesi oldu. Benimle ilgilenen satış görevlisi önemli değil dese de çok mahcup olmuş ve o elbiseyi almak zorunda kalmıştım. Lekeli bir kıyafeti satmaya çalışmak zordur. Siz olsanız ruj lekeli bir elbiseyi alır mıydınız?
Uzun yürüyüşler yapacağınız için ayaklarınızın rahat edeceği bir ayakkabı tercih edin. Yüksek topuklu ya da bağcıklı ayakkabılar alışveriş için gerçekten uygun değil. Her defasında bağcıkları çözmek ve yeniden bağlamak sizi yoracaktır. Düz tabanlı ama mutlaka ayak sağlığını koruyan bir ayakkabı giyin.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 640
favori
like
share
KaRaKıZ Tarih: 06.11.2009 12:27
ewett
son_samuray Tarih: 06.11.2009 12:25
Paranın dibini bulacakmışsınız gibi geliyor:20:
KaRaKıZ Tarih: 06.11.2009 12:16
maaşı aLsamda stres atsam :72:
son_samuray Tarih: 06.11.2009 12:14
Giymeyeceğini biliyorum ki zaten:78:
Ay Kız Tarih: 05.11.2009 14:48
tabii canımçokda alakasız giyinmiyorum daha çok hoşuma giden şeyleri giyerim
:3:
son_samuray Tarih: 05.11.2009 13:24
Buda azda olsa takip ettiğini gösterir:78:
Ay Kız Tarih: 05.11.2009 13:22
alıyorum tabii:85:
son_samuray Tarih: 05.11.2009 13:17
Hımm almıyormusun pekii arasından hoşuna gidenleri:85:
Ay Kız Tarih: 05.11.2009 13:13
akıllım ben modayı takip etmiorum dükkanlardaki kıyafetleri takip ediorum :72: