"Çember daralıyor!"


Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, genç ve dinamik bir kadro kurduklarını, giden oyuncuların yerini dolduracak transferler yaptıklarını bildirdi.

Mamur, takımın yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Hollanda'nın Arnhem kentinde yaptığı açıklamada, yönetici arkadaşlarıyla birlikte takımı kampta ziyaret ettiklerini hatırlattı.

Kapma gelmeden önce genel menajer Süleyman Hurma ve teknik direktör Tolunay Kafkas'tan takımın durumu hakkında rapor aldığını ifade eden Mamur, takımın çalışmalarının gayet iyi gittiğini belirtti.

Yeni transferlerden umutlu olduklarını ve santrfor arayışlarını da sürdürdüklerini bildiren Mamur, şunları söyledi:
''Bu sezon genç ve dinamik bir kadro kurduk. Geçen yılki kadromuzdan fazla bir kaybımız olmadı. Giden oyuncuların da yerini dolduracak transferler yaptık. Bir oyuncu daha almak istiyoruz. Santrfor arayışımızda çember daraldı. Futbolcu fiyatları gerilemeye başladı. Bazı isimler ortaya çıkmaya başladı. Her istediğimiz oyuncuyu alamıyoruz. Aldığımız futbolcudan da emin olmak istiyoruz. Oyuncu kiralayıp opsiyonlu almayı da planlıyoruz. Mutlaka yabancı oyuncu alacağız diye bir kural da yok. İhtiyacımızı karşılayacak yerli bir santrfor olursa da transfer edebiliriz. Yeni transferlerimizin performansından memnunuz. Bunu zaman ortaya koyacak, ama sıradan oyuncu almadık. Biz bildiğimiz, ümit milli takımlarda oynamış futbolcular aldık. Bunlardan çok umutluyuz. Kayserispor'un gelecekte sürekli formasını giyebilecek oyuncular aldık.''

Gurbetçi oyuncuları Türkiye'ye getirmenin daha kolay olduğunu, gurbetçi futbolcuların alt yapılarının daha iyi olduğunu anlatan Mamur, bu nedenle transferde daha çok gurbetçi futbolcuları tercih ettiklerini ifade etti.

Genç ve yeteneksiz oyuncular aldıkları yönünde eleştiriler aldıklarını hatırlatan Mamur, Toledo, Ali Turan, Aydın, Cangele, Mehmet Eren ve Saidou gibi olgun oyuncularının da olduğunu, genç oyuncuların hepsinin ilk 11'de oynayamayacağını ve kendini gösteren futbolcuların forma şansı bulacağını kaydetti.

Kayserispor'un hedefleri olan bir takım olduğunu da vurgulayan Mamur, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Kayseri, belediyecilikte, sanayide, ticarette, nasıl hep önde oluyorsa sporda da önde olmalı. Hedefimiz bu. Avrupa kupalarında oynamak istiyoruz. İyi transferler yaptığımızı düşünüyoruz. Ama futbolcuların uyum sağlaması önemli. Yine Türkiye Kupası'nı hedefliyoruz. Türkiye Kupası'ndan Avrupa'ya gitmek istiyoruz.''

Borçsuz bir kulüp olduklarını, iş yapabilmek ve geleceği görebilmek için bunun çok önemli olduğunu dile getiren Mamur, kulübü kendi iş yerleri gibi ticari ahlakla yönettiklerini, bunun da Kayserispor'un başarısını artırdığını sözlerine ekledi.


kaynak:ajansspor

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 289
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 29.07.2009 21:16
bu sene bence de genç oyuncular yetiştirecekler tolunay hocanın işi çok zor yeni sistem

oturtturacak neden derseniz budan onceki sistemde mehmet topuz olsun gokhan unal vardi

sistem de arada bir ragip da girebiliyordu o sisteme ama şimdi o 3 isim yok yeni sistem

yapacak ama alinan geçler de gelecek vadediyor deniliyor bence de bir kaç tanesinde

iş var gibime gliyor