''Orda, bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür'' Hepimiz ilkokulda söyledik bu şarkıyı, öğretmenlerimiz kulağımıza çaldı. Okula gidemeyenlerimizin küçüklükte gidenlerden öğrendiği bir melodiydi belki de.

Kimimiz bu gibi şarkıları söyleye söyleye çıktık ilkokullardan, kimimiz devam etmedik, bazılarımız devam etti liseyi bitirdi, kimimizse üniversiyeti bitirdik, bitiriyoruz veya hazırlanıyoruz.

Ama gelin görün ki bunu bizim gibi yaşayamayan gençliği, şehir yaşantısından uzak; dünyadan bi haber ve teknolojinin eksikliği bir yana teknolojiyi görmemiş yöreleri veya bu gibi yörelerde yaşayan çocukların mücadelesini, azmini de göz ardı ediyoruz kimi zaman çoğunluğumuz. Artık buna bir son vermenin zamanı gelmedi mi sizce ?
Bizler ''Bursa'da yaşıyorsan Bursasporlu olmalısın, olacaksın o kadar'' pankartlarını açanlar, açanlarla aynı saftan olanlar bu gibi isteklerimizin gerçekleşmesi için hiç bir girişimde bulunduk mu somut olarak?

Bu şehrin geleceği olan çocuklarımızın, Bursaspor'lu olmasını ümit ettiğimiz gençliğin Bursaspor'lu olması için onlara bu sevgiyi aşılayacak bir atılımda, kampanyada buluşuldu mu hiç sizlerle? Koskoca bir HAYIR!
Ama bizce zamanı geldi.

Bu şehrin, ölümüne desteklediğimiz bu şehrin değerlerine sahip çıkmak bizim asıl görevlerimizden birisidir her zaman, bunu unutmayalım.
Belki şehir içi okullardaki durum kötü olabilir ama içler acısı değildir çoğu zaman.Gelin ki dağ köylerine bakalım.Tam tersidir. Doğu illerinde yapılan öğretmen atamalarında yaşama zorluğu nedeniyle Şark Hizmeti olarak geçen hizmet tipi Bursa'da da uygulanıyor haberiniz var mı? Keles, Kestel, Orhangazi gibi bölgelerimizdeki dağ köylerinde çoğu okul Şark Hizmeti kapsamında;sadece atıllığından ve ilgisizlikten ötürü.

Bundan hareketle Teksas.ORG ailesi olarak Bursaspor Klübümüzün de desteği ile ortaklaşa başlattığımız Minik Timsahlar Okul Projesi ile stadyumun dışındaki sosyal faaliyetlerimize bir yenisini ekliyoruz bugünlerde.
Belirttiğimiz ilçelerimizden birisi olan Keles'in Delice Köyü İlköğretim Okulu'na gidiyoruz! Var mısınız?

İlköğretim seviyesine uygun test, okuma vb kitaplarımızı(varsa),yoksa eğer 1 milyonluk okuma kitaplarından alıp, bunları toparlayıp oraya ulaştıracağız. Okulumuzun yeni ve güzel bir görünüme kavuşması için gereken ne varsa biz o işte yer alacağız, okulumuzu boyayacağız,sıralarını yerleştireceğiz,perdelerini, düzenini ayarlayacağız...Yanımızda mısınız?
Bizler Bursasporlu bir nesil olarak, yeni nesilleri Bursasporlu yapmaya gidiyoruz. Herşeyden önce genç nesillerin eğitimli, kültürlü ve çağdaş bir yapıya bürünmesinin bunu sağlayacak olan nitelikteki okulların olanaklarından geçeceğini düşünen bizler, bu ülkenin ihtiyacı olan yeni Mustafa Kemal'lerin yetişmesi için çabalamaya, mücadele etmeye devam ediyoruz!

Bu uğurda bizlerle beraber kitap gönderecek, omuz omuza bir şekilde bizlerle duvarlara fırça sallayacak duyarlı arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi yanımıza çağırıyoruz...
Biz varız, ya siz? :1:

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 575
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 31.07.2009 15:29
İlköğretim seviyesine uygun test, okuma vb kitaplarımızı(varsa),yoksa eğer 1 milyonluk okuma kitaplarından alıp, bunları toparlayıp oraya ulaştıracağız. şimdiden yardımlarınız için tşk