Milli Vanilli Kimdir - Milli Vanilli Resimleri - Milli Vanilli Biyografisi - Milli Vanilli Hakkında

Milli Vanilli, 1980'lerin sonundan 1990'ların sonuna kadar etkin kalmış Alman asıllı bir gruptur. Grup, daha çok 1988'deki ilk albümleri "All or Nothing" ve 1989'daki ikinci albümleri "Girl You Know It's True" ile bilinmektedir. Grubun Fab Morvan ve Rob Pilatus olmak üzere iki üyesi bulunmaktadır. Grubun bugüne kadar 30 milyonluk bir single satışı, ve 14 milyonluk bir albüm satışı bulunmaktadırGenel bilgiler
Köken:Almanya
Tarz(lar) : Dans, Pop, Rap, Funk
Etkin yıllar:1988-1998
Etiket(ler) :Arista, Hansa, Sony BMG
İlişkili hareketler:Dallas Austin, Babyface
Eski üyeler:Fab Morvan, Rob Pilatus

Grup hakkında
Grup, 1988 yılının ortalarında, sadece Avrupa'da yayınlanan ilk albümleri "All or Nothing"i yayınlamıştır. Ancak belli bir süre sonra, beklenenin üzerinde bir başarı gösteren grup, 1989'da uluslararası olarak ikinci albümleri "Girl You Know It's True"yu yayınlamıştır. Bu ikinci albüm ABD başta olmak üzere çoğu ülkede zirveye oturmuştur. Ayrıca albümden çıkan "Girl You Know It's True" adlı şarkı Billboard Hot 100 adlı ABD listesinde 2 numaraya yükselirken, "Blame It on the Rain", "Baby Don't Forget My Number" ve "Girl I'm Gonna Miss You" adlı şarkılar zirveye oturmuştur.
Bu başarının ardından ABD başta olmak üzere, uluslararası bir başarı elde eden grup, ABD'de konserlerde ve gösterilerde yer almaya başlamıştır. 1990 yılında ise "En İyi Yeni Grup" dalında Grammy ödülü alan Milli Vanilli, kısa zamanda kazandıkları ünün etkisi altında kalmıştır.

Skandallar ve Pilatus'un ölümü
1990'da Grammy ödülü alan grup, bu ödülden sonra MTV tarafından da kaydedilen Connecticut'ta bir konser sırasında; vokalin takılması ve "Girl You Know It's True" şarkısı sırasında; "Girl You Know It's.... Girl You Know It's.... Girl You Know It's" şeklinde okunması sonrasında, grubun konserlerde "playback" yaptığı ve seslerinin gruba ait olmadığı ortaya çıkmıştır. Sonuç olarak, grup hem ceza almış hem de Grammy ödüllerinden olmuştur.
Bu skandaldan sonra, grup, çıkardığı albümlerle tutunamamıştır. Grup bu ağır yükün altında ezilirken, 1998'de üye Rob Pilatus'un Frankfurt'ta bir otelde alkol komasından ölü bulunmasıyla grubun gelecek hayalleri de bitmiş oldu. Daha sonra Morvan'ın solo albüm denemeleri gündeme gelmiş olsa da, Morvan, Milli Vanilli'nin başarısını yakalayamamıştır.

Albümler

1988 All or Nothing
1989 All Or Nothing (Remiks)
1989 Girl You Know It's True
1990 The Remix Album
1990 The Hits That Shook The World
1991 The Moment of Truth
1993 Rob & Fab
1998 Back and in Attack

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 535
favori
like
share